Bystrica v LM neskórovala a opäť prehrala. Bodovali štyria Slováci

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica prehrali vo svojom druhom zápase G-skupiny Ligy majstrov na ľade HC Red Bull Mníchov 0:3. Domáci tím mal takmer po celý zápas hru pod kontrolou, streleckú prevahu potvrdil gólmi Abeltshauera, Hagera a Schütza.

31.08.2019 19:05 , aktualizované: 01.09.2019 21:28
Banská Bystrica Foto: ,
Banská Bystrica v dvoch zápasoch Ligy majstrov inkasovala 9 gólov.

Banskobystričania tak z dvojzápasu na súperových klziskách nevyťažili ani jeden bod, vo štvrtok podľahli švédskemu Färjestadu 1:6. Bez bodu a so skóre 1:9 sú na poslednom 4. mieste tabuľky. Slovenský majster sa v prestížnej súťaži najbližšie predstaví vo štvrtok 5. septembra v domácom zápase práve proti Mníchovu.

G-skupina

EHC Red Bull Mníchov – HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 30. Abeltshauser (Hager, Voakes), 41. Hager (Ehliz, Gogulla), 60. Schütz (Peterka). Rozhodovali: Nikolič (Rak.), Iwert – Klima, Schwenk (všetci Nem.), vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2480 divákov.

EHC Red Bull Mníchov: Reich – Aulie, Boyle, Abeltshauser, Parlett, Quaas, Bodnarchuk, Zitterbart – Gogulla, Hager, Ehliz – Kastner, Voakes, Mauer – Bourque, Roy, Parkes – Peterka, Daubner, Schütz
HC '05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, Nemčík, Ďatelinka, Biro, Martinelli, Räsänen – Šoltés, Wahl, Jääskeläinen – Bartánus, Tamáši, Varga – Hrnka, Slovák, Lamper – Kabáč, Gabor, Róth – Sojka

Färjestad Karlstad – HC Ambri-Piota 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 17. Ejdsell, 56. Ryno – 8. Plastino

Priebežná tabuľka G-skupiny:
1. Färjestad BK 2 2 0 0 0 8:2 6
2. EHC Red Bull Mníchov 2 2 0 0 0 6:0 6
3. Ambri-Piotta 2 0 0 0 2 1:5 0
4. HC '05 Banská Bystrica 2 0 0 0 2 1:9 0

Banskobystričania sa poučili z nevydareného úvodu predošlého zápasu proti Färjestadu a v prvej tretine predvádzali koncentrovaný výkon. Napriek tomu mal viac z hry domáci tím, no šance Schütza i Kastnera zmaril brankár Beskorowany. V prvej tretine bolo k videniu viacero presiloviek na oboch stranách, gól však nepadol.

Po prvej prestávke boli výrazne aktívnejší hráči Mníchova. Šance Gogullu a ani Maurera, ktorý zblízka neprekonali brankára hostí, však ostali nevyužité. Hostí mohol poslať do vedenia Gabor, ktorý na konci oslabenia v 29. minúte získal puk, ale osamotený pred Reichom neuspel.

Krátko na to mal nemecký tím ďalšiu presilovku a v nej Abeltshauer s prispením teču Lampera otvoril skóre – 1:0. V 32. minúte nezmenili skóre Ehliz či Kabáč, ktorých príležitosti zmarili pozorní brankári.

Už po 17 sekundách tretej tretiny strelil Hager dôležitý gól na 2:0. Domáci hráči tým získali ešte väčšiu sebaistotu, v nasledujúcich minútach diktovali hru a hralo sa najmä pred Beskorowanym. Ten viackrát podržal svoj tím, no v útoku neboli „barani“ príliš nebezpeční.

Domáci tím sa nenechával zatlačiť v obrannom pásme, útoky Banskobystričanov často narúšal už v zárodku. Domáci tím bez väčších problémov kontroloval svoj náskok a jeho triumf zvýraznil tri sekundy pred koncom Schütz.

Krivošík skóroval za Hämmenlinnu

Slovenský útočník Filip Krivošík sa gólovo presadil v drese fínskej Hämmenlinny pri víťazstve 4:3 po samostatných nájazdoch nad švajčiarskym Bielom. V 41. min zvýšil na 2:1 a sieť rozvlnil aj pri samostatných nájazdoch.

A-skupina

KAC Klagenfurt – Frisk Asker 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Ganahl, 15. Neal, 59. Neal

EHC Biel – Tappara Tampere 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Góly: 59. Riat

B-skupina

EV Zug – HPK Hämmenlinna 3:4 sn (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 12. a 30. Hoffmann, 44. McIntyre – 22. Innala, 42. KRIVOŠÍK, 57. Nenonen, rozh. nájazd: Nenonen

HC Plzeň – Rungstad Seler Capital 9:3 (3:2, 3:0, 3:1)
Góly: 3., 28. a 47. Gulaš, 16. a 32. Mertl, 1. Vlach, 39. Němec, 43. Indrák, 44. Pour – 10. Rosenthal, 20. Moore, 53. Lucia

C-skupina

Lulea Hockey – Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 30. Sondell, 39. Sellgren, 56. Emanuelsson, 60. Hallander – 51. Marosz

Belfast Glants – Ausburger Panther 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 18. Smotherman, 33. Wronka – 7. Fraser, 44. Sternheimer, 61. Fraser

D-skupina

Junosť Minsk – Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 24. Mickevič, 41. Geraščenko

Pelicans Lahti – Lausanne HC 4:5 pp a sn (0:1, 3:0, 1:3 – 0:0, 0:1)
Góly: 27. Mustonen, 29. Merela, 38. Ylonen, 43. Nieminen – 3. Herren, 41. Lindbohm, 44. Vermin, 55. Jooris, rozh. sam. nájazd Bertschy

E-skupina

Skelleftea AIK – Grenoble Bruleurs 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 60. Froden – 10. Fleury, 59. Champagne

Käpät Oulu – SC Bern 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 1. KRIŠTOF, 16. Karvinen – 25. Sciaroni, 45. Bieber, 63. Arcobello

F-skupina

GKS Tychy – Adler Mannheim 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 8. Szczechura, 37. Szmatula – 35. Hungerecker, 37. Stützle, 61. Plachta

Viedeň Capitals – Djurgarden Štokholm 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 14. Wall – 24. Strandberg, 45. Wandell

H-skupina

Frölunda Indians – Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 36. a 57. Rakhshani – 31. Jergl, 34. Samuelsson (PAVLÍK), 47. CINGEL

Cardiff Devils – EC Graz 99ers 4:3 pp a sn (0:1, 3:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 24. Bentivoglio, 32. Louis, 39. McNamee, rozh. sam. nájazd McMonagle – 5. a 57. Hamilton, 36. Lindner

Viac na túto tému: #hokejová Liga majstrov #HC 05 Banská Bystrica