Färjestad rozobral Bystricu. Bodová žatva Slovákov

Slovenský hokejový majster HC '05 iClinic Banská Bystrica vstúpil do nového ročníka Ligy majstrov v G-skupine hladko prehrou 1:6 na ľade švédskeho Färjestadu. "Barani" sa najbližšie predstavia v sobotu 31. augusta proti finalistovi z minulého ročníka LM Red Bull Mníchov na jeho ľade.

29.08.2019 20:37 , aktualizované: 30.08.2019 23:17
Banská Bystrica, hokej Foto: ,
Ilustračná fotka.

Slovenský majster nezachytil úvod a už od 40. sekundy prehrával, keď brankár Beskorowany nedosiahol na dorážku Lindqvista – 1:0. Švédsky tím mal v prvej tretine herne navrch, k čomu mu pomohlo aj viacero vylúčení na strane hostí. V 12. minúte zaujala pästná výmena Rydahla s Brejčákom, po ktorej nasledovala presilovka Färjestadu.

Nilssonovu strieľanú prihrávku ideálne tečoval Ryno a domáci viedli už o dva góly. O dôležitosti využívania presiloviek sa „barani“ presvedčili aj v 18. minúte, keď sa sériou chýb pred vlastným brankárom nechali vyšachovať a Ryno zakončil do odkrytej bránky – 3:0.

Hostia sa napriek výraznému manku nevzdali a v druhej tretine vyrovnali hru. Možnosť vrátiť sa do zápasu sa im naskytla v 28. minúte, keď hrali takmer 90-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V nej Wahl upravil na 3:1, no ďalší gól zápasu strelili opäť domáci a opäť v presilovke.

Vylúčenie Martinelliho potrestal obranca Blum – 4:1. Hráči Färjestadu mali hru pod kontrolou a hoci sa Banskobystričania v druhej časti viackrát dostali pred brankára Svenssona, nepodarilo sa im znížiť, keďže Jääskälainen ani Bartánus nevyužili svoje šance.

V tretej časti najskôr nezvýšili náskok domácich Aslund ani L. Johansson, no M. Johansson v 52. minúte upravil na 5:1. Slovenský tím sa síce snažil o skorigovanie výsledku, ale rozbehnutí domáci boli priveľkým sústom. Skóre uzavrel v 58. minúte Ekestahl-Jonsson.

G-skupina Ligy majstrov

Färjestad Karlstad – HC '05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Góly: 13. a 18. Ryno, 1. Lindqvist, 31. Blum, 52. Johansson, 58. Ekestaahl Jonsson – 28. Wahl, 1157 divákov Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Ryno 5+DKZ za bitku – Brejčák 5+DKZ za bitku, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hansen, Nord – Malmqvist, Ahlen

Färjestad: Svensson – Westin, Mozík, Arnesson, Blum, Ivarsson, Erixon, Ekestahl-Jonsson – Ejdsell, Ryno, Lindqvist – Leskinen, M. Johansson, Olofsson – Nilsson, L. Johansson, Aslund – Rydahl, Bäck, Viksten
Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, Nemčík, Brejčák, Ďatelinka, Martinelli, Biro – Šoltés, Wahl, Lamper – Bartánus, Bubela, T. Varga – Hrnka, Slovák, Jääskeläinen – Kabáč, Tamáši, Gabor

Red Bull Mníchov – HC Ambri-Piota 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 36. a 60. Parkes, 20. Roy

A-skupina

KAC Klagenfurt – Tappara Tampere 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Góly: 17. Hundertpfundt, 24. Obersteiner, 31. Neal – 23. Bertrand, 27. Molanen

EHC Biel-Bienne – Frisk Asker 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 19. Rathgeb, 52. Rajala – 31. Andresen

B-skupina

HC Plzeň – HPK Hämmenlinna 5:4 pp (0:0, 1:3, 3:1 – 1:0)
Góly: 33. Kracík, 42. ČEREŠŇÁK, 51. Mertl, 57. Pour, 62. Straka – 22. Innala, 23. Nikkilä, 36. Lahtela, 46. Nenonen

EV Zug – Rungstad Seler Capital 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Góly: 12. Morant, 15. Kovář, 37. Martschini, 43. Albrecht, 46. Senteler – 21. Lucia, 32. Olsson

C-skupina

Lulea Hockey – Ausburger Panther 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 12. Emanuelsson, 31. Fabricius – 9. Hafenrichter, 54. Fraser, rozhodujúci sam. nájazd Sezemsky

Belfast Glants – Bílí Tygři Liberec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Góly: 3. Farnham, 12. Wronka, 24. Ward, 40. Hamilton, 53. Ward – 8. HUDÁČEK, 17. Knot, 32. HUDÁČEK, 60. Valský

D-skupina

Junosť Minsk – Lausanne HC 3:2 pp (0:0, 0:0, 2:2 – 1:0)
Góly: 42. Kaškar, 47. Cyganov, 63. Antonov – 52. Jooris, 57. Bertschy

Pelicans Lahti – Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 45. Björninen

E-skupina

Skelleftea AIK – SC Bern 3:2 pp a sn (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 51. Möller, 57. J. Lindström, rozh. nájazd: J. Lindström – 43. Ebbett, 52. Berger

Kärpät Oulu – Grenoble Bruleurs 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 3. Puljujärvi, 20. Pesonen, 56. Krejčík (KRIŠTOF) – 49. Fleury

F-skupina

Viedeň Capitals – Adler Mannheim 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Góly: 55. Zalewski – 7. Möser, 16. Bergmann, 18. Stützle, 21. Raedeke, 35. Rendulić, 57. Bergmann

GKS Tychy – Djurgärden Štokholm 2:6 (1:2, 0:0, 1:4)
Góly: 13. Akimoto, 46. Jeziorski – 15. Holtz, 20. Guter, 41. Holtz, 44. Berglund, 51. Stranberg, 52. Bergfors

H-skupina

Frölunda Indians – EC Graz 99ers 5:6 pp a sn (2:2, 1:2, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. Lennström, 2. Fagemo (TS), 24. Hjalmarsson, 54. Friberg, 58. Carlsson – 10. King, 16. Collberg, 33. Garbowsky, 35. Grafenthin, 50. Grafenthin, rozh. nájazd: Weihager

Cardiff Devils – Mountfield HK 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 32. Riley, 33. McNamee, 46. Linglet – 13. Pavlík (ROSANDIČ), 60. Vincour (CINGEL)

Viac na túto tému: #hokejová Liga majstrov #HC 05 Banská Bystrica #Färjestad BK