Prvý zápas, prvá výhra. Nový káder Slovana zabral naplno

Hokejisti Slovana Bratislava vstúpili úspešne do prípravy na novú sezónu.

04.08.2019 16:17 , aktualizované: 18:57
debata (2)

V nedeľnom zápase na turnaji Mountfield Cup v Hradci Králové zdolali Pardubice 3:0. O osude stretnutia rozhodla druhá tretina, v ktorej v rozmedzí piatich minút dvakrát skóroval Radovan Puliš.

V záverečnom dejstve pridal tretí zásah „belasých“ slovinský obranca Matič Podlipnik.

Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok od 19.00 proti domácemu HK Mountfield. Prípravný turnaj uzavrie v stredu od 12.00 duelom so Spartakom Moskva.

Mountfield Cup

HC Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 34. Puliš (Abdul, Miklík), 39. Puliš (Kukumberg, Demo), 43. Podlipnik (Abdul, Meszároš)

Zostava Slovana Bratislava: Habal – Sersen, Štajnoch, Meszároš, Podlipnik, Šedivý, Demo, Hudec, Bačík – Kukumberg, Puliš, Miklík – Vandas, Zigo, Abdul – Valach, Kytnár, Sloboda – Matoušek, Urbánek, Fafrák

Roman Stantien, tréner Slovana Bratislava: "Mužstvo pristúpilo k prvému zápasu na turnaji, a vôbec v príprave, zodpovedne. Chalani hrali s nasadením od prvej do poslednej minúty duelu. Počas celého priebehu zápasu sme diktovali tempo hry, vytvorili si dostatok príležitostí a trikrát skórovali. Presadil sa dvakrát Rado Puliš, jeden gól pridal tvrdou strelou Matič Podlipnik. Pozitívom je čisté konto brankára Habala, ktorému pomohlo celé mužstvo. Sme radi, že veci, ktorým sme sa venovali v tréningom preniesli chlapci aj do zápasu.