K inline ho priviedol Demitra. Tatar túži po svojom štvrtom titule s Dubnicou

06.06.2019 16:16
Tomáš Tatar
Tomáš Tatar ešte minulý mesiac bojoval za Slovensko na hokejovom šampionáte. Autor: ,

Slovenský hokejový reprezentant Tomáš Tatar ako keby ani nepotreboval oddych. Po dlhej sezóne v zámorskej NHL v tíme Montreal Canadiens prišiel počas jari na Slovensko a v reprezentačnom výbere bojoval na domácich majstrovstvách sveta. Teraz po krátkej pauze už zase smeruje svoje myšlienky k športu.

V rodnej Dubnici nad Váhom si opäť oblečie dres tímu v inline hokeji Dubnica Wild Kings a bude s ním bojovať o národný titul. A 28-ročný útočník má na konte už tri slovenské prvenstvá v tomto odvetví.

Skúsený hokejista je vždy vítaný v šatni dubnického klubu. "Jeho technické zručnosti sú v inline hokeji minimálne tak dobré ako na ľade. Má veľmi rýchle nohy, ruky aj myslenie. To z neho robí nenahraditeľné­ho hráča.

V dnešnej dobe už je veľmi náročné nájsť niekoho, kto má tak víťazný charakter, ako Tomáš. Veľmi si cením, že hokejista jeho kalibru je nám vždy k dispozícii," prezradil šéf tamojšieho klubu Roman Trenčan pre oficiálny portál zámorskej hokejovej profiligy.

„Veríme, že s Tomášovou pomocou uspejeme a získame titul. Podarilo sa nám to aj v minulosti a spomienky na to sú nezabudnuteľné,“ do­dal.

Premiérovo hral Tomáš Tatar za Wild Kings už v roku 2010, odvtedy príde do tímu vždy, keď mu to povinnosti a zdravotný stav dovolia.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Wild #inlineskate #rollerhockey #warriorhockey

Príspevok, ktorý zdieľa Tomas Tatar (trto90) (@tomastatar90),

"Tomuto športu sa venujem už jedenásť rokov. Vždy mám na to vyhradený začiatok leta. Náš klub patrí k najúspešnejším v krajine. Chvíle v tíme si užívam, pretože je to nekontaktný šport a dajú sa pri ňom využiť technické zručnosti.

V lige je viacero hokejistov z celého Slovenska. S mnohými z nich sme priatelia, aj keď pochádzajú z iných miest. Spojila nás však táto liga, hrali v nej veľké mená ako Marián Hossa, Pavol Demitra alebo Ľubomír Višňovský.

Pre celé Slovensko je to veľká vec a som šťastný, že som súčasťou toho celého," myslí si strieborný medailista z MS 2012 v ľadovom hokeji.

Práve legendárneho Pavla Demitru, ktorý tragicky zahynul v septembri 2011, označil za jednu z hlavných osôb, ktoré ho priviedli k inline hokeju. Bolo to pred viac ako dekádou a odvtedy je tento šport obľúbenou Tatarovou aktivitou. Demitra rovnako ako Tatar pochádzal z Dubnice nad Váhom.

"Keď som bol mladší, starší chalani ma zavolali, aby som si to skúsil. Hrával som tenis či hokejbal, ale práve inline hokej má k ľadovému najbližšie. Hrajú štyria korčuliari proti štyrom, človek sa pri tom dobre vypotí a trochu zvýši tep srdca.

A popri tom môže pracovať na svojich schopnostiach. Puk je z plastu a stále skáče. Ide o perfektný tréning počas leta," pokračoval Tatar.

V zámorskej hokejovej NHL patrí slovenský krídelník medzi skúsenejších hráčov a inline hokej zaradil medzi svoje aktivity aj preto, že ide o aktivitu, pri ktorej sa udržiava v kondícii a pritom sa zabáva. A víťazstvá príjemné pocity z tejto aktivity len umocňujú.

„Čím viac sa liga rozširuje, o to viac je v nej súťaživosti. Chalani sú v tom dobrí a ja si idem zahrať vždy, keď môžem. A počas play-off nemôžem chýbať,“ doplnil Tatar.

TV Pravda: Radoslav Hecl v ďalšej časti relácie Príklep zhodnotil pôsobenie Slovákov na domácom šampionáte. Pozrite si video:

#Tomáš Tatar #Montreal Canadiens #inline hokej #Dubnica Wild Kings
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku