Neuveriteľný Jágr! Strelil štyri góly a jeho Kladno vybojovalo postup

Hokejisti Liberca zvíťazili v piatkovom druhom finálovom dueli play off najvyššej českej súťaže na domácom ľade nad Třincom 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

19.04.2019 19:50 , aktualizované: 21:00
debata (2)

Druhý a zároveň víťazný gól domácich strelil v 29. minúte slovenský útočník Libor Hudáček. O jediný gól hostí sa postaral Tomáš Marcinko.

Kladno vyhralo v 10. kole baráže o extraligu v Českých Budějoviciach 4:2 a oslavuje návrat do najvyššej súťaže po piatich rokoch.

Štvorgólovým predstavením zariadil víťazstvo štyridsaťsedemročný majiteľ Rytierov Jaromír Jágr, ktorý sa hetrikom do 25. minúty postaral o vedenie 3:0 a potom ešte upravil dve sekundy pred koncom druhého dejstva na 4:2.

Kladno, šesťnásobný majster ešte z éry Československa, zostúpil do prvej ligy v roku 2014 a od tej doby Rytieri bojovali o návrat márne. Vlani sa dostali prvýkrát od pádu do druhej najvyššej súťaže do baráže a neuspeli.

Tento rok tím posilnený o hviezdy Jágra a Tomáša Plekanca už oslavuje. Z extraligy naopak zostupuje Chomutov.