Hokejoví dedkovia ťahajú tradičný klub medzi elitu. Jágr je najlepším strelcom

17.04.2019 14:16
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr (vľavo) a Tomáš Plekanec v drese Kladna. Autor:

Hokejisti Kladna sú blízko postupu do českej najvyššej súťaže, kam by sa vrátili prvýkrát od sezóny 2013/2014.

„Rytieri“ sú po deviatich z dvanástich barážových kôl na druhom postupovom mieste a pred tretím Chomutovom majú osembodový náskok, čo znamená, že už akékoľvek víťazstvo v nasledujúcom kole im zaručí návrat medzi českú elitu. Kladnu sa zatiaľ vypláca stávka na skúsených hráčov, keďže najproduktívnejším hráčom tímu v baráži je Tomáš Plekanec (1+10) a najlepším strelcom Jaromír Jágr (6+3).

Kladno v utorok urobilo ďalší dôležitý krok smerom k postupu. Na domácom klzisku zdolalo České Budějovice 4:2 napriek tomu, že nepodalo ideálny výkon. „Musím povedať, že som nečakal, že budú hrať tak dobre. V prvej tretine nás prekvapili, boli o dosť lepší a aktívnejší. My sme síce išli naplno, ale nedarilo sa nám. Polovicu zápasu bol súper lepší a my sme mali v druhej tretine šťastie, že sme dali dva góly za stavu 1:1,“ hodnotil Jágr pre hokej.cz.

V zostávajúcich troch zápasoch potrebuje Kladno získať na postup ešte dva body. Legendárny útočník s bohatými skúsenosťami z NHL si uvedomuje, že extraligová miestenka je blízko, ale nič ešte nie je definitívne.

„Vieme, že sme blízko, ale hromadí sa únava a nohy nám nejdú. Chceli by sme dávať góly, no nedarí sa nám to. Musíme sa pobiť o tie dva body už v najbližšom zápase a získať ich. Ak sa to nepodarí, budeme mať v nedeľu doma rozhodujúci zápas s Chomutovom,“ dodal 47-ročný Triple Gold Clubu.

#Jaromír Jágr #Tomáš Plekanec #HC Rytíři Kladno
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku