Dva zápasy v jednom. Poľský hokejový rekord sa skončil po jednej v noci

Uplynulé dni na európskych klziskách priniesli dva národné rekordy v dĺžke hokejových zápasov.

28.03.2019 16:33

Minulý štvrtok rozhodol o postupe Bernu do semifinále švajčiarskej ligy záver tretieho predĺženia. O vytúžené víťazstvo 3:2 pp proti Ženeve sa v čase 117:43 min postaral Mark Arcobello. Doterajšie maximum v tamojšej lige držal barážový zápas, ktorý trval 102 minút a 32 sekúnd.

Ešte dlhšie museli čakať na rozuzlenie duelu v Poľsku. Stredajší šiesty semifinálový zápas MMKS Podhalie – Tychy (1:2 pp) trval 125 minút a 40 sekúnd a diváci odchádzali zo štadióna už vo štvrtok po jednej v noci (duel sa začal o 20.00). Dlhšie sa u našich severných susedov nehralo žiadne hokejové stretnutie.

Domáci brankár Przemyslaw Odrobny inkasoval v štvrtom predĺžení – po tom, ako si v zápase pripísal 84 zákrokov. O to, že meno finalistu určí siedmy duel, sa postaral Alex Szczechura.

Najdlhší zápas v histórii odohrali vlani v nórskej lige. Víťazný gól padol po 217 minútach a 14 sekundách.

TV Pravda: Šéf slovenského hokeja Martin Kohút pochvaľuje pripravenosť Bratislavy a Košíc pred blížiacimi sa MS na Slovensku