Tybor zažiaril v Česku klasickým hetrikom, oslávenec Paulovič zavelil k obratu

Slovenský hokejový útočník Radoslav Tybor zaznamenal v rozpätí osemnástich minút klasický hetrik v stretnutí českej extraligy medzi Vítkovicami a Karlovými Varmi, v ktorom domáci triumfovali 4:1.

13.01.2019 23:14

Na tomto výsledku mal najväčší podiel práve 29-ročný rodák z Trenčína. Tybor svoju bodovú bilanciu upravil na pätnásť gólov a desať asistencii.

„Je pekný pocit zaznamenať hetrik už v polovici zápasu. Ale som rád, že som mohol pomôcť tímu. Po tom ťažkom víkende máme šesť dôležitých bodov,“ povedal Tybor.

Slovenský súboj diváci videli v Hradci Králové, kde domáci hokejisti zdolali v šlágri kola Liberec 3:1. O úvodný gól domácich sa postaral v deň svojich 24. narodenín útočník Matej Paulovič, asistenciu pri treťom presnom zásahu Hradca Králové si pripísal Lukáš Cingel. Libor Hudáček v drese hostí asistoval.

Svoj deň nemal pardubický gólman Peter Hamerlík, ktorý v prvej tretine inkasoval od Zlína tri góly a v 17. min ho tréner hostí vystriedal. Pardubice napokon prehrali vonku jasne 1:5. Na jediný gól hostí asistoval obranca Juraj Mikuš. V ostatných zápasoch už slovenskí hokejisti nebodovali.

Česká hokejová extraliga – 35. kolo:

Chomutov – Mladá Boleslav 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Hradec Králové – Liberec 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) Matej Paulovič 1+0, Lukáš Cingel (Hradec) 0+1 – Libor Hudáček 0+1
Zlín – Pardubice 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Peter Hamerlík chytal do 17. min a inkasoval tri góly, Juraj Mikuš 0+1 (obaja Pardubice)
Vítkovice – Karlove Vary 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)