Hokejoví šéfovia zvažujú revolučnú zmenu. Túžia po väčšej atraktivite

06.01.2019 10:02
René Fasel, Gary Bettman
Prezident IIHF René Fasel (vpravo) s komisárom NHL Garym Bettmanom. Autor: ,

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) do budúcnosti uvažuje o tom, že by sa všetky zápasy reprezentačných mužstiev hrali na menších klziskách.

Prezident IIHF René Fasel je presvedčený, že užšie ľadové plochy po vzore NHL môžu prispieť k väčšej atraktivite jednotlivých duelov.

„Keď tu v Kanade sledujeme juniorský svetový šampionát, vidíme, že turnaj je na veľmi vysokej úrovni. Možno je jeden z dôvodov to, že sa hrá sa na menšom klzisku,“ povedal Fasel vo Vancouveri krátko pred sobotňajšími zápasmi o medaily na MS do 20 rokov.

Kým vo svete má podľa medzinárodných štandardov hokejová ľadová plocha veľkosť 60 × 30 metrov, v NHL je to 61 × 26 metrov.

„Aj na ZOH 2010 vo Vancouveri sme sa rozhodli hrať na menšej ploche a bol to výnimočný turnaj. Keby ste sa o tejto téme zhovárali so staršími chlapcami z Európy, možno by neboli nadšení, ale zrejme takúto zmenu potrebujeme,“ dodal Fasel.

IIHF premýšľa o menších klziskách smerom k MS vo Fínsku 2022 aj k ZOH v Pekingu v tom istom roku.

„Mal by to byť náš cieľ, aby sme v budúcnosti zaviedli rovnako veľké klziská ako v Severnej Amerike,“ skonštatoval René Fasel. Tohtoročné MS na Slovensku aj nasledujúca edícia svetového šampionátu do 20 rokov v Česku sa bude hrať širších ľadových plochách tzv. európskych rozmerov.

#hokej #IIHF #René Fasel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku