Švajčiari šokovali Švédov. Domáca Kanada zostane bez medaily, nepostúpili ani Česi

Hokejisti Švajčiarska do 20 rokov postúpili na MS tejto vekovej kategórie do semifinále. Vo štvrťfinále vo Victorii senzačne zdolali obhajcu strieborných medailí z vlaňajšieho šampionátu Švédsko 2:0.

03.01.2019 06:45
Hokej MS junior Foto: ,
Smútok kanadského brankára Michaela DiPietra (1) a radosť fínskych hokejistov po víťaznom góle.
debata (6)

Bez medailí prekvapivo zostane aj domáca reprezentácia Kanady, ktorú vo Vancouveri zastavili Fíni. Severania zvíťazili 2:1 po predĺžení.

Švédi na šampionáte zvíťazili vo všetkých zápasoch B-skupiny, proti Švajčiarsku boli jasný favorit. Helvéti však duel zvládli a navyše ich podržal brankár Luca Hollenstein, ktorý vykryl všetkých 41 striel súpera.

V semifinále sa Švajčiari stretnú s Fínskom, ktoré vo Vancouveri pred 17 047 divákmi zdolalo Kanadu 2:1 po predĺžení.

V nadstavenom čase mohli domáci hokejisti rozhodnúť už po 74 sekundách, keď mal Maxime Comtois príležitosť trestného strieľania, ale fínsky brankár Ukko-Pekka Lukkonen úspešne zasiahol. V 66. minúte napokon rozhodol o postupe severanov Toni Utunen.

Do semifinále nepostúpili českí mladíci. V III. tretine súboja proti USA sa im síce podarilo znížiť na 1:2, ale posledné slovo mal súper. Američania vyhrali 3:1 a v boji o finále ich čaká Rusko.

MS do 20 rokov – štvrťfinále

Švédsko – Švajčiarsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 16. Brüschweiler, 34. Wyss

Kanada – Fínsko 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1) Góly: 22. Mitchell – 60. Heponiemi, 66. Utunen

USA – Česko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 13. Cates, 27. Norris, 60. Chmelevski – 52. Kaut