Po dvoch tretinách prehrávali 0:3. Česi po parádnom obrate zdolali Fínov

Českí hokejisti vstúpili do turnaja Channel One Cup výhrou nad Fínskom 4:3 po samostatných nájazdoch.

13.12.2018 20:55
Česko, hokej Foto: ,
Gólová oslava českých hokejistov vo Fínsku.

Fíni doma v Tampere viedli po dvoch tretinách už 3:0, lenže hostia sa nevzdali a vynútili si predĺženie.

O góly českého tímu sa postarali Michal Bulíř a Radan Lenc, ktorí skórovali v priebehu 42 sekúnd, v 52. minúte potom vyrovnal Tomáš Kundrátek. Víťazný gól v nájazdoch dal Dominik Kubalík.

Ďalším súperom zverencov kouča Miloša Říhu budú po piatkovom presune do Moskvy v sobotu od 13:45 SEČ domáci Rusi.

Tí zvíťazili nad hráčmi švédskeho tímu 3:2 po samostatných nájazdoch. Švédi viedli gólmi Philipa Holma a Klasa Dahlbecka 2:0, domáca „zborná“ však vyrovnala zásahmi Michaila Grigorenka a Vladislava Gavrikova v rozmedzí 61 sekúnd. Duel dospel až do samostatných nájazdov, kde rozhodol o triumfe Rusov M. Grigorenko.

EHT – Channel One Cup:

Rusko – Švédsko 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 44. Grigorenko, 45. Gavrikov, rozh. sam. nájazd Grigorenko – 6. Holm, 34. Dahlbeck

Fínsko – Česko 3:4 pp a sn (1:0, 2:0, 0:3 – 0:0, 0:1)
Góly: 19. Hakulinen, 23. Puustinen, 28. Rajala – 43. Bulíř, 43. Lenc, 52. Kundrátek, rozh. sam. nájazd Kubalík

Viac na túto tému: #Českí hokejisti #fínski hokejisti