Studenič v AHL nepoľavuje - pridal dva body. Budaj zasa vychytal víťazstvo

03.12.2018 09:58
Hokejista, puk, bránka
Ilustračné foto Autor:

Útočník Marián Studenič potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho Slováka v zámorskej hokejovej AHL, keď v nedeľňajšom zápase jeho Binghamtonu Devils na ľade Hershey Bears získal dva body za gól a asistenciu.

Dvadsaťročný krídelník dosiahol deviaty presný zásah v aktuálnom ročníku a na konto si pripísal aj ôsmu prihrávku v tejto edícii nižšej severoamerickej súťaže. „Diabli“ však u súpera prehrali 3:6. Rodák z Holíča je momentálne lídrom tímovej produktivity s bilanciou 9+8 v 23 štartoch.

Brankár Peter Budaj odchytal celý zápas v drese Ontaria Reign a doviedol svoj tím k triumfu 5:4 po predĺžení nad Tucsonom Roadrunners. Tridsaťšesťročný Banskobystričan strávil medzi žŕdkami 60:58 min a zlikvidoval 31 z 35 striel súpera. V prebiehajúcej sezóne AHL zasiahol Budaj do šiestich súbojov, v ktorých trikrát zvíťazil a kryl 86,9 % striel. Počas ročníka dostal šancu aj v prvom tíme Los Angeles.

V zostávajúcich piatich dueloch nedeľňajšieho programu sa predstavili aj útočníci Peter Cehlárik s Martinom Bakošom, ale tí nebodovali vo farbách Providence Bruins pri prehre 2:3 po predĺžení so Charlotte Checkers. Na súpiske druhého menovaného klubu, naopak, absentoval obranca Michal Čajkovský.