Česi prvýkrát uspeli pod vedením Říhu. Proti Rusom skóroval aj slovanista Řepík

Českí hokejisti zakončili turnaj Karjala v Helsinkách výhrou nad celkovým víťazom Ruskom 5:2.

11.11.2018 15:01 , aktualizované: 18:55
Michal Řepík Foto: ,
Český útočník Michal Řepík strieľa vyrovnávajúci gól do ruskej bránky.

Hetrikom sa pod úspech podpísal útočník Dominik Kubalík. Pod vedením nového kouča Milošom Říhu tak českí reprezentanti v úvodnom podujatí Euro Hockey Tour prvýkrát bodovali.

Říhov výber išiel do zápasu s vedomím, že ani prípadný úspech mu nepomôže z poslednej štvrtej priečky.

Vedenie zbornej 1:0 a 2:1 z presilových hier sa podarilo dohnať vďaka gólom Michala Řepíka a Kubalíka.

Potom sa znova presadil Kubalík, prvý gól v národnom mužstve slávil pri power play zbornej Radovan Pavlík a Kubalík zavŕšil hetrik.

Premiéru v drese reprezentačného A-tímu si odkrútil dvadsaťdvaročný Radim Zohorna z Komety Brno, ktorý nastúpil v útočnej formácii so starším bratom Hynkom.

Fíni zvíťazili v záverečnom dueli nad Švédskom 3:0 a vďaka tomu sa posunuli v tabuľke na konečné druhé miesto. Skóre škandinávskeho derby otvoril už v 8. minúte Ville-Valtteri Leskinen, na začiatku druhej tretiny presne namieril Teemu Eronen a definitívnu bodku za stretnutím dal v záverečnom dejstve Jani Hakanpää.

Euro Hockey Tour – Karjala Cup:

Česko – Rusko 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 22., 34. a 60. Kubalík, 12. Řepík, 59. Pavlík – 3. Kaprizov, 17. Alexej Vasilevskij

Fínsko – Švédsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Leskinen, 22. Eronen, 57. Hakanpää