Kariéru skončil ďalší majster sveta z Göteborgu 2002. Útočník Peter Pucher

24.09.2018 21:28
P. Pucher
Peter Pucher prežil svoje najlepšie hokejové roky v Znojme. Autor:

Bohatú hokejovú kariéru ukončil ďalší z majstrov sveta z Göteborgu 2002 útočník Peter Pucher.

Definitívnu bodku dal počas víkendu v súboji tretej najvyššej českej súťaži vo farbách Moravských Budějovíc, za ktoré hral aj v minulej sezóne. Prešovský rodák okrem spomenutého zlata získal aj striebro v Petrohrade 2000. Slovensko reprezentoval dovedna na siedmich MS.

Prevažnú časť klubovej kariéry strávil v Česku. Cez rodný Prešov, Poprad a Košice sa dostal do Znojma, v ktorom odohral osem sezón. Neskôr zamieril do Pardubíc, odtiaľ do Brna.

V rokoch 2009 až 2011 pôsobil vo Zvolene, odkiaľ sa vrátil do Znojma na ďalších šesť súťažných ročníkov. Od leta 2017 pôsobil v spomenutých Moravských Budějoviciach. Na svojom konte má jediný klubový titul, získal ho v roku 1999 s Košicami.

Po Petrovi Pucherovi zostávajú už len traja hráči zo zlatého göteborského tímu, ktorí ešte aktívne hrajú – Ladislav Nagy je hráčom tipsportligových Košíc, Marek Uram je v rovnakej súťaži v rodnom Liptovskom Mikuláši a center Jozef Stümpel pôsobí v druholigovom tíme HC Dynamax 96 Nitra.

„Je to výborný hráč a ja si neskutočne cením jeho hru, aká sa len tak nevidí. V Moravských Budějoviciach nás vlani dotiahol takmer až do baráže o postup a v tíme určite bude chýbať. V Znojme je Peter obrovskou ikonou, pre nás hráčov aj fanúšikov. Priaznivci chcú pod strechou zimného štadióna jeho dres a ja si myslím, že si túto poctu naozaj zaslúži,“ povedal pre oficiálny web klubu HC Moravské Budějovice Pucherov bývalý spoluhráč Jan Bulín, ktorý aktuálne hrá za Znojmo.

#slovenskí hokejisti #Peter Pucher
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box vintage kocka "S"  červené ruže

Flower box vintage kocka "S" červené ruže

29,99
Sweet farebné tulipány

Sweet farebné tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk