Slovenský šampión pokoril Slovan. V poslednej minúte rozhodol Surový

24.08.2018 21:14
Mário Lunter
Zľava: Karol Sloboda z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Mário Lunter z HC Slovan Bratislava. Autor: ,

Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolali v piatkovom prípravnom zápase na novú sezónu na domácom ľade účastníka KHL Slovan Bratislava 4:3.

Prípravný zápas:

HC'05 Banská Bystrica – Slovan Bratislava 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly: 32. a 45. Asselin, 52. Varga, 60. Surový – 8. Virta, 25. Červený, 49. Buc

Pre slovenského majstra to bola pred vypredanými tribúnami s 2841 divákmi generálka na Tipsport Ligu a dobre ju nezačal, od 8. min prehrával po góle Virtu. Slovan sa v príprave na KHL len pomaly rozbieha a po niektorých neúspešných výsledkoch potreboval víťazstvo na povzbudenie.

V 2. tretine vypadla na štadióne vplyvom búrky čiastočne elektrina, dokonca dvakrát a 1:27 min sa dohrávalo v tretine tretej. Domáci pôsobili bojovnejšie, Slovan prvé dve tretiny kompaktnejšie, aj keď pri premieňaní šancí sa trápil a keď po perfektnej akcii Asselin v 45. min vyrovnal, vniesla sa do zápasu aj dráma.

Otáznik nad výsledkom nevyriešil ani Buc v 49. min po šikovnom zakončení, keď v 52. min príklepom vyrovnal Varga. Presne 50 sekúnd pred koncom rozhodol o výsledku po prudkej strele v presilovke Surový.