Černáka pochválil aj Yzerman, chce sa dobre pripraviť na ďalšiu sezónu

14.06.2018 13:05
Erik Černák
Erik Černák. Autor: ,

Slovenský hokejista Erik Černák má za sebou premiérovú sezónu v zámorí medzi seniormi, absolvoval ju v tíme Syracuse Crunch v nižšej AHL, čiže na farme Tampy Bay Lightning.

Odohral 78 stretnutí so ziskom 20 bodov. Dvadsaťjedenročný obranca sa postupom času zaradil medzi kľúčových hráčov Syracuse.

„Myslím si, že mám za sebou úspešnú sezónu. Zo začiatku to bolo pre mňa náročné, pretože som prešiel z kanadskej juniorky rovno do AHL, kde je hokej oveľa fyzickejší a rýchlejší. Vyrovnal som sa s tým a dostával som počas sezóny veľkú minutáž. Hrával som presilovky aj oslabenia, čo mi pomáhalo v mojom hokejovom raste,“ uviedol Černák pre portál Košice dnes.

Po vypadnutí tímu Crunch v play off AHL patril k hráčom, ktorého povolali do prvého tímu, ale do bojov o Stanleyho pohár napokon nezasiahol. „Keď ma povolali na konci sezóny z farmy do prvého tímu a mohol som pričuchnúť k atmosfére play off NHL, bola to pre mňa odmena,“ prezradil Černák. Svojimi výkonmi v prvej sezóne v AHL zaujal aj vedenie organizácie Lightning: „Na záverečnom mítingu ma pochválil Steve Yzerman. Potešilo ma to a povzbudilo do ďalšej práce. Pevne verím, že budúca sezóna bude ešte lepšia.“

Myslí si, že v budúcom ročníku má šancu prebojovať sa do prvého tímu Tampy Bay. Dôležité je, aby sa v dobrom svetle ukázal ešte pred samotným štartom sezóny 2018/2019. „Všetko závisí od toho, ako prídem pripravený do kempu. Musím sa pripraviť najlepšie ako viem a ukázať svoj potenciál na hlavnom sústredení,“ povedal dvojnásobný majster Slovenska v drese HC Košice a držiteľ bronzovej medaily z MS hráčov do 20 rokov.

Väčšina hokejistov nemá rada letnú drinu mimo ľadovej plochy. Talentovaný obranca medzi nich nepatrí, práve naopak. Počas leta bude trénovať aj s niekdajšími spoluhráčmi zo slovenskej súťaže. „Som typ športovca, ktorý obľubuje letnú prípravu, takže nemám žiadne cvičenie, ktoré mi vyslovene robí problém. Dlhé roky spolupracujem s kondičným trénerom HC Košice Danom Kičurom, ktorý má pozná najlepšie a vie, aký plán pripraviť, aby to prinieslo ovocie. Keď sa bude blížiť termín odchodu do zámoria, mal by som ešte pokračovať na ľade s košickým tímom,“ prezradil svoje plány Černák.

Teší ho aj fakt, že slovenská reprezentácia odohrá na MS 2019 zápasy základnej skupiny práve v Košiciach. Černák avizuje, že ak na to bude mať výkonnosť, zdravotný stav a nebudú ho limitovať klubové povinnosti, rád príde reprezentovať vlasť na domáci šampionát. „Viem, že tréner Craig Ramsay sa nebojí dať príležitosť aj mladším hráčom. Pod jeho vedením som odohral prípravné zápasy s Českom a musím povedať, že je to veľký odborník, ktorý vie, ako sa hrá moderný hokej. Je to skvelá správa, že naša reprezentácia bude hrať v Košiciach. Pre nás Košičanov je to motivácia navyše. Všetko ale bude závisieť od vývoja sezóny a od toho, kde budem hrať. Keď budem voľný a bude o mňa záujem, určite rád prídem,“ uzavrel bratranec iného talentovaného hokejistu Christiána Jaroša.

#Steve Yzerman #Erik Černák #Syracuse Crunch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku