Vymenia sa so Švédmi? Kanaďanom sa nepozdáva ďalšia skupina v Košiciach

22.05.2018 13:26
Kanada, hokej, smútok
Smútok kanadských hokejistov po prehre s USA v boji o bronzové medaily na MS v Dánsku. Autor: ,

Program budúcoročných hokejových MS sa bude doťahovať v najbližších týždňoch a zvykne sa zverejňovať v júli.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v konzultáciách s národnými zväzmi postupuje podľa overeného formátu a zohľadňuje v ňom aj rôzne okolnosti. Podľa všetkého do toho tento rok zasiahne aj zásadná požiadavka Kanady, ktorej sa nepozdáva, že jej tím strávi veľkú väčšinu turnaja opäť v Košiciach.

Šéf slovenského hokeja Martin Kohút potvrdil lobing „javorového listu“, ktorý by zápasy základnej fázy chcel hrať v Bratislave. „Je to požiadavka Kanady, ale akúkoľvek ďalšiu zmenu musí riešiť Rada IIHF, čo je najvyšší orgán. My s takouto požiadavkou nesúhlasíme a je to o tom, či IIHF zmení rozhodnutie organizátorov. Nepredpokladám, že by pristúpili k takémuto verdiktu.“

Kanada má na MS 2019 hrať v základnej skupine v Košiciach s USA, Fínskom, Nemecko, Slovenskom, Dánskom, Francúzskom a Veľkou Britániou. Bratislavskú skupinu tvoria Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko, Rakúsko a Taliansko.

Tlačová konferencia v Bratislave k MS 2019.
Prezident
		SZĽH Martin
		Kohút.
+3Riaditeľka
		organizačného výboru pre
		Košice...

Z hľadiska nasadenia (odvodenia z rebríčka IIHF) by pripadala do úvahy len výmena so Švédskom, je však otázne, ako by sa k tomu postavila krajina čerstvých dvojnásobných majstrov sveta, ktorá má v hokejových kruhoch tiež silné slovo.

Navyše od zavedenia terajšieho formátu turnaja (od roku 2012) sa pri zmenách zohľadňovali výhradne kritériá prílevu fanúšikov, čo v prípade Kanaďanov bude sotva dostatočný argument.

Aj keby prišli v hojnejšom počte, napríklad vzhľadom na neskorý termín roka, sotva „tromfnú“ silné enklávy európskych fanúšikov. Čo sa týka dopravy, tá po dlhom lete spoza Atlantiku tiež nie je až taká meritórna.

#MS 2019 v hokeji #kanadskí hokejisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku