Michalovce na úvod finále I. ligy vyhrali v Skalici

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vstúpili do finálovej série play off St. Nicolaus I. ligy úspešne, keď v pondelok triumfovali na ľade HK Skalica 4:1.

05.03.2018 20:22

HK Skalica – HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

• Góly: 36. Hujsa (Vereš, Škápik) 23. Hamráček (Toma), 37. Bánovský (Cútt, Solomončak), 55. Balko, 60. Jokeľ (Mašlonka, Kolba). Rozhodcovia: Adamec, Píšťanský – Valo, Šefčík, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2095 divákov. /stav série: 0:1/
  • Skalica: Petrík Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Pavešic, Kukliš, Straka Vaškovič, Vereš, Hujsa Kotzman, Jarolín, Janáč Jurák, Schmidt, Okoličány Dufek, Kučera, Kniazev
  • Michalovce: Trenčan Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Rusina, Meliško, Cvengroš Brezniak, Linet, Halás Mašlonka, Piatak, Jokeľ Hamráček, Toma, Balko Banovský, Cútt, Solomončak – Fajčák

V úvode duelu si oba tímy zahrali v početnej výhode, ale gól nepadol. Potom boli mierne aktívnejší domáci hráči, ktorí si vypracovali dve veľké šance a zahrali si aj ďalšiu presilovku, no na Trenčana nevyzreli.

Skóre tak v úvode druhej tretiny otvoril hosťujúci Hamráček, ktorý prešiel medzi dvojicu obrancov. Skaličania vyrovnali v 36. minúte zásluhou Hujsu, no o pol minúty opäť prehrávali. Po prihrávke Cútta sa presadil Bánovský – 1:2.

Domáci sa v treťom dejstve snažili vyrovnať, no nedokázali si vypracovať veľké šance. Naopak, v závere duelu ešte dvakrát inkasovali z hokejok Balka a Jokeľa.

Druhý zápas je na programe v utorok od 17.00 h, opäť na ľade Skalice.

Obaja finalisti od 16. marca do 10. apríla v dvanástich kolách zabojujú s 9. a 10. tímom po základnej časti Tipsport ligy o dve miestenky do najvyššej domácej hokejovej súťaže pre nasledujúci ročník.

Viac na túto tému: #HK Skalica #HK Dukla Ingema Michalovce