Jágr si doliečuje zranenia: Verím, že ešte stihnem Kladnu pomôcť

28.02.2018 12:21
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr na tréningu Kladna. Autor: ,

Český hokejista Jaromír Jágr si pri nešetrnom zákroku Mareka Siroku z Havířova poranil vnútorné kolenné väzy a meniskus. Fenomenálny krídelník si tak obnovil zranenie, ktoré ho limitovalo už v priebehu sezóny v zámorskej NHL. Stále ale existuje šanca, že by mohol pomôcť Kladnu v baráži o extraligu.

Jágrovi po náraze zapadol jazyk, následne si pri páde na ľad udrel hlavu. Zostal bezvládne ležať na ľade, neskôr sa so zakrvavenou tvárou odobral za pomoci lekára na striedačku a stratil sa v útrobách štadióna.

Podľa českých médií utrpel otras mozgu, ranu nad hornou perou mu zašili jedným stehom. Zákrok Sikoru zostal nepotrestaný. Olympijský víťaz z Nagana 1998, dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára a majster sveta sa momentálne zotavuje v domácom prostredí, od lekárov má nariadený odpočinok.

„Pri tom zákroku som sa udrel do hlavy medzi nosom a ústami a viacmenej som sa vypol. Pretože som bezvládne padol a sadol som si pritom na tie nohy, tak utrpel meniskus a práve väzy,“ povedal Jágr českým novinárom.

Štyridsaťšesťročný hokejový velikán a zároveň majiteľ kladnianskeho klubu verí, že sa bude jeho zdravotný stav postupne zlepšovať a stihne ešte naskočiť do baráže o extraligu, pokiaľ sa do nej „rytieri“ prebojujú.

#Jaromír Jágr #HC Rytíři Kladno
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
59,99
Grande ruže Lady Margaret

Grande ruže Lady Margaret

29,99
Sweet červené ruže s gypsophilou

Sweet červené ruže s gypsophilou

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk