Hviezdou mesiaca sa Česku stal Slovák Marcinko: Za strelca sa nepovažujem

13.10.2017 12:28
Tomáš Marcinko
Autor:

Hviezdou mesiaca september v českej hokejovej Tipsport lige, ktorú vyhlasuje portál hokej.cz, sa stal slovenský útočník vo farbách Třinca Tomáš Marcinko. Od fanúšikov dostal viac hlasov ako Dominik Kubalík a Milan Gulaš.

V priebehu septembra odohral Marcinko osem zápasov, v ktorých strelil 7 gólov a pridal 5 asistencií. Individuálne štatistiky veľmi nevníma, sústredí sa na celý tím.

„Určite ma to teší, je to dobrý začiatok. Všetci sa však pozeráme len na naše tímové výsledky, ale tieto rôzne ankety každého potešia. Sme vďační za každé víťazstvo, ktoré sme dosiahli. Aj keď bodov mohlo byť možno viac. Boli tam stretnutia, ktoré sme nemuseli prehrať. Vďakabohu však za tie, ktoré sme zvládli. Víťazstva sú vždy najdôležitejšie,“ vyjadril sa pre web hokej.cz 29-ročný rodák z Popradu.

Slovenský reprezentačný útočník Marcinko odohral uplynulú sezónu v KHL v drese čínskeho klubu Červená hviezda Kchun-lun. V základnej časti absolvoval 60 duelov, v ktorých si do štatistík pripísal 5 gólov a 13 asistencií. Po sezóne však zamieril do českého extraligového tímu HC Oceláři Třinec. V novom pôsobisku však mal mať iné povinnosti, než strieľať góly.

„Za strelca sa určite nepovažujem. Zrejme som bol v správny čas na správnom mieste. Puky sa ku mne odrážali a prichádzali do pozícií pred bránkou, odkiaľ väčšinou padajú góly. Verím, že v tom budem pokračovať. Nielen v tomto, pretože sa odo mňa očakávajú aj ďalšie veci. Každý má v tíme svoju rolu a budem sa snažiť byť ešte lepší,“ povedal motivovaný účastník zimných olympijských hier v Soči 2014.

Svoju produktivitu však Marcinko pripisuje predovšetkým spoluhráčom. V jednom útoku nastupuje po boku českého dua Martin Růžička – Daniel Rákos. „Keď dá niekto gól, je to vždy kolektívna práca. Puky sa do bránkoviska vždy musia nejako dostať, nie je to len o tom, že sa jeden hráč niekde pohybuje. Samozrejme, ľudia aj médiá viac vidia tých, čo góly dávajú, ale už menej tých, čo ich pripravujú,“ pokračoval odchovanec popradského hokeja.

Třinec momentálne figuruje s 22 bodmi na treťom mieste tabuľky českej Tipsport ligy. Mužstvo pod vedením nového trénera Václava Varaďu napreduje. „Máme svoje ciele, o ktorých ale nehovoríme až tak nahlas, pretože musíme pokorne robiť postupné kroky. Aj keď je to klišé, v skutočnosti to tak naozaj je. Snažíme sa vždy vyhrať najbližší zápas a veríme, že na konci základnej časti budeme mať čo najviac bodov a zaistíme si čo najlepšiu pozíciu pre play-off,“ zaprial si Marcinko.

#HC Oceláři Třinec #Tomáš Marcinko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

73,99
Srdce červené ruže valentín

Srdce červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk