Slovenský šampión si v Salzburgu majstrovsky nepočínal. Prehral 0:5!

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica prehrali na ľade rakúskeho EC Red Bull Salzburg v nedeľňajšom stretnutí A-skupiny Ligy majstrov 2017/2018 jednoznačne 0:5.

27.08.2017 22:04
Gilbert Gabor Foto: ,
Gilbert Gabor z HC´05 Banská Bystrica.
debata (7)

Zverenci trénera Vladimíra Országha nezvládli záver I. tretiny, keď dvakrát inkasovali vo vlastnom oslabení. V necelej polovici zápasu opäť doplatili na vylúčenie, keď Rauchenwald svojím druhým presným zásahom zvýšil už na 3:0. A

to nebolo všetko, brankár Lassila lovil puk zo svojej siete pred druhou prestávkou aj štvrtýkrát. Slovenskému tímu sa nepodarilo skórovať ani v záverečnom dejstve. V ňom ešte raz inkasoval a opäť pri salzburskej presilovke.

Pre „baranov“ je to premiérová sezóna v tejto nadnárodnej súťaži, miestenku v nej si vybojovali ziskom slovenského titulu v uplynulej sezóne. V úvodnom vystúpení prehrali v piatok na nemeckej pôde s Grizzlys Wolfsburg 3:4.

Banskobystričania sú po stretnutiach 2. kola v tabuľke A-skupiny na poslednom 4. mieste. Bilanciu sú budú môcť najbližšie vylepšiť v piatok 1. septembra, keď od 18.00 h privítajú v odvete Wolfsburčanov.

Red Bull Salzburg (Rak.) – HC '05 Banská Bystrica (SR) 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

• Góly: 19. Rauchenwald (Trattnig), 20. Harris (Welser), 28. Rauchenwald, 34. Cijan (Huber, Brouillette), 53. Duncan (Harris, Trattnig)
  • Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hallin (Nór.), Smetana (Rak.) – Paradatscher (Tal.), Verworner (Rak.)
  • Salzburg: Gračnar – Brouillette, Heinrich, Generous, Trattnig, Pallestrang, Raymond, Viveiros – Duncan, Welser, Harris – Raffl, Rauchenwald, Aleardi – Cijan, Schiechl, Huber – Latusa, Hochkofler, Baltram – Wachter
  • Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, V. Mihálik, Gründling – Gabor, Lamper, Bortňák – Bubela, Hohmann, M. Bartánus – Brittain, Faille, Belluš – Češík, Tamáši, Andrisík – Róth