Lukáš Csölley Krasokorčuľovanie, 2:00 - krátke tance
Lucie Myslivečková Krasokorčuľovanie, 2:00 - krátke tance
Klaudia Medlová Snoubording, 1:30 - Big air - kvalifikácia

Škandál v hokejovej EBEL lige! Znojmo údajne chcelo uplatiť súperovho brankára

10.08.2017 15:39

Český hokejový klub HC Orli Znojmo, ktorý pôsobí v nadnárodnej EBEL lige, čelí obvineniu z pokusu o korupciu. Obvinenie proti nemu vzniesol americký brankár Jeff Frazee, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v HDD Olimpija Ľubľana.

Vedenie EBEL ligy informoval osobným e-mailom, v ktorom uviedol, že údajne obdržal prostredníctvom svojho trénera brankárov ponuku od predstaviteľov znojemského tímu, za koľko je ochotný pustiť dôležitý zápas v rámci 10. kola nadstavby, ktorý sa hral 21. februára tohto roku.

Český klub potreboval stretnutie vyhrať, aby sa kvalifikoval do play-off. To sa mu napokon aj podarilo, keďže zvíťazil hladko 7:0. Frazee v zápase odchytal len 12. minút a za stavu 0:3 pre domácich odišiel na striedačku a v stretnutí sa už neobjavil. O kauze informoval rakúsky denník Nachrichten.

Predstavitelia českého klubu sa však voči takýmto obvineniam výrazne bránia. „Odmietame, že by sa ktokoľvek z našej organizácie akokoľvek pokúsil kontaktovať hráča Ľubľany. Dôrazne sa od takýchto obvinení dištancujeme a zároveň zvažujeme možné právne kroky, keďže táto vec poškodzuje dlhodobo budované dobré meno nášho klubu,“ uviedli v oficiálnom vyhlásení zástupcovia Znojma.

Ohľadom celej situácie sa pre nachrichten.at vyjadril manažér ligy Christian Feichtinger: „Vyšetrovanie je v plnom prúde. Zatiaľ nemáme žiadne dôkazy a preto pochopiteľne dodržiavame prezumpciu neviny. Každopádne, ak sa podozrenia potvrdia, nepôjde len o zlé správanie, ale trestný čin, po ktorom nasledujú pokuty a odobranie licencie pre EBEL. Na druhej strane sme už v minulosti boli svedkami podobných situácií, keď niekto na niekoho vyvíjal tlak.“

Tridsaťročný Frazee sa v e-maile nesťažoval len na Znojmo, ale aj na svoj bývalý klub, ktorý mu údajne dlhuje 18 000 eur. Takisto podotkol, že v podobnej situácii sú aj ďalší štyria kanadskí hráči. Vedeniu EBEL ligy navrhol, aby slovinský klub pre dlhy vyradil zo súťaže.

#HC Orli Znojmo #EBEL
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk