Zasadanie SZĽH? Krik, hádky, trieskanie dvermi. A Kohútov útek

07.06.2017 18:34, aktualizované: 19:00
Martin Kohút
Martin Kohút. Autor: ,

Napätie v Slovenskom zväze ľadového hokeja poriadne hustne. Tréneri slovenských hokejových reprezentácií sú zatiaľ neznámi, prednosť dostali ostré hádky. V stredu malo byť vážne zasadnutie Výkonného výboru SZĽH, zmenilo sa však na poriadnu divočinu.

V Trenčíne sa malo hovoriť aj o novom generálnom manažérovi a realizačnom tíme seniorskej reprezentácie, no prítomní sa napokon nedohodli na ničom. Búrlivá diskusia sa zvrhla na hádku, krik, čo vyústilo do úteku prezidenta zväzu Martina Kohúta z rokovacej sály. Bol taký nahnevaný, že strhol zo stoličky sako a doslova zutekal z rokovacej miestnosti. Odmietol sa k čomukoľvek vyjadriť.

„Nič vám nepoviem, obráťte sa na tých tam vnútri,“ povedal iba viditeľne rozrušený.

Rokovanie v Trenčíne trvalo vyše tri hodiny, od začiatku ho sprevádzala veľká nervozita. Do vlasov si skákali najmä šéf detvianskeho hokeja Róbert Ľupták a prezident zväzu Kohút. Ľupták už v minulých dňoch avizoval, že Kohút na prezidentskú funkciu nestačí.

Zväz napokon vydal oficiálne stanovisko. „Dlho očakávané meno generálneho manažéra sa verejnosť dozvie najneskôr 30.júna. Do tohto dňa schválime a predstavíme aj mená trénerov na všetkých reprezentačných úrovniach,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Podľa hovorcu zväzu Petra Jánošíka išlo v Trenčíne o štandardnú výmenu názorov na profesionálnej úrovni. „Počas výkonného výboru má každý svoje návrhy a názory a nakoniec vznikne nejaký konsenzus, čo bolo aj dnes – a tým je termín 25. júna,“ dodal Jánošík. Naznačil aj to, že v hre je momentálne viacero mien, ku konkrétnym sa však vyjadrovať nechcel.

„O menách sa hovorí v médiách, ale tie mená, ktoré padli na výkonnom výbore, zatiaľ necháme za zatvorenými dverami výkonného výboru,“ uzavrel. Podľa Jánošíka viditeľné rozpory medzi Kohútom a Ľuptákom viac riešia médiá ako oni sami.

Výkonný výbor bude najbližšie zasadať mimoriadne vo štvrtok 15. júna. Bude sa zaoberať hodnotením reprezentácie na majstrovstvách sveta 2017 v Kolíne a Paríži a konaním Kongresu SZĽH 23. júna v Bratislave.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#SZĽH #Martin Kohút
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Flower box biela kocka "M" farebné kvety

Flower box biela kocka "M" farebné kvety

32,99
Elite farebné frézie

Elite farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk