Do Hradca mieri silná slovenská štvorka. Graňák, Rosandič, Cingeľ a Zigo

01.05.2017 10:14
Dominik Graňák
Dominik Graňák. Autor: ,

V nasledujúcej sezóne českej hokejovej extraligy bude v kádri bronzového tímu Mountfield HK Hradec Králové početné slovenské zastúpenie.

Ako v pondelok informoval klubový web, mužstvo posilnia obrancovia Dominik Graňák, Mislav Rosandič a útočníci Lukáš Cingel s Tomášom Zigom. V mužstve navyše pokračujú Patrik Rybár, René Vydarený, Martin Štajnoch a Roman Kukumberg.

Tridsaťtriročný Graňák sa do Česka vracia po mnohých sezónach vo Švédsku a Diname Moskva, predtým pôsobil v pražskej Slavii. Štartoval na jedenástich majstrovstvách sveta. „Výborný univerzálny obranca, skvelý hráč do kabíny. Jeho história hovorí za všetko a som veľmi rád, že sa nám ho podarilo získať do mužstva,“ uviedol generálny manažér klubu Aleš Kmoníček.

Dvadsaťštyriročný krídelník Cingel prichádza z konkurenčnej pražskej Sparty. „Mal by byť adekvátnou náhradou za jedno odchádzajúce krídlo. Má veľkú chuť dokázať svoje kvality. Navyše ide o charakterovo dobrého hráča, ktorý by bez problémov mal zapadnúť do kabíny. Tento týždeň by mal podpísať zmluvu na dva roky,“ doplnil Kmoníček. Zigo a Rosandič prichádzajú do Hradca z majstrovskej Banskej Bystrice.

#Dominik Graňák #Mislav Rosandič #HK Mountfield Hradec Králové #Tomáš Zigo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku