Tímu Európy nepomohol Hossov gól, v semifinále ho čakajú Švédi

Marián Hossa skóroval, Jaroslav Halák predviedol 42 úspešných zákrokov, ale výber Európy so šiestimi Slovákmi aj tak prehral s domácou Kanadou 1:4 v stredajšom priamom súboji o 1. miesto v tabuľke A-skupiny na Svetovom pohári hokejistov v Toronte.

22.09.2016 06:37
Canada World Cup of Hockey US Canada Foto: ,
Slovenský brankár Tímu Európy Jaroslav Halák zasahuje po strele kanadského útočníka Brada Marchanda.

Usporiadatelia začali napĺňať úlohu favorita už v úvode piatej minúty, keď otvoril skóre kapitán Sidney Crosby. V závere prvej tretiny, v ktorej hostitelia prestrieľali svojho súpera 17:4, Jonathan Toews dosiahol svoj prvý gól v dueli. Na priebežných 1:2 znížil iný hráč Chicaga – spomenutý Hossa, ktorý v 25. min nachytal na hruškách klubového spoluhráča z dresu Blackhawks Coreyho Crawforda, ktorého prekonal ľahko nahodeným pukom z pravého krídla z úrovne bránkovej čiary. Toews ďalším zásahom v dueli v 35. min prinavrátil Kanade dvojgólový náskok a potom aj asistoval pri góle Logana Coutura v závere zápasu.

„Videli sme úroveň hokeja potrebnú na celkové víťazstvo na tomto turnaji,“ skonštatoval tréner tímu Európy Ralph Krueger v spravodajstve SP. „Nie sme spokojní s naším výkonom v prvej tretine. Akoby sme sa len prizerali. V druhej to bolo z našej strany lepšie, čelili sme však viacerým oslabeniam a nemali sme dostatok striel. Sme však tam, kde sme chceli byť – v semifinále. Kanada zostáva veľkým favoritom turnaja, jej súperi budú potrebovať niečo magické, aby ju z neho vyradili. Je to výzva pre každú krajinu. Všetky štyri tímy, čo sa predstavia v semifinále, majú šancu to celé vyhrať.“

Európania budú v semifinále SP čeliť víťazom B-skupiny Švédom, Kanaďania si na meno súpera ešte musia počkať. „Oba tímy nastupovali s istotou postupu, preto chýbali potrebné emócie. Spravili sme chyby, ktoré bežne nerobíme. Mali sme však často na hokejkách puk, mohli sme dať omnoho viac gólov, súperov brankár bol dobrý,“ uznal Halákove kvality kouč Mike Babcock. V A-skupine zostáva odohrať už len duel Česko – USA (už v piatok 2.00 h SELČ).

Kanada – Európa 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

• Góly: 5. Crosby (Bouwmeester), 20. Toews (Duchene), 35. Toews (Couture), 58. Couture (Toews, Vlasic) – 25. Marián Hossa (Kopitar, Ehrhoff)
  • Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 18 926 divákov
  • Kanada: C. Crawford – Doughty, Muzzin, Burns, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo – P. Bergeron, Crosby, Marchand – Stamkos, C. Giroux, Tavares – Perry, Toews, Couture – Duchene, R. O'Reilly, J. Thornton
  • Európa: Halák – Chára, Sekera, Sbisa, Josi, Ehrhoff, Streit – Marián Hossa, Kopitar, Tatar – Zuccarello, F. Nielsen, Gáborík – Niederreiter, Draisaitl, Rieder – Hansen, Bellemare, Vanek

4. USA 2 0 0 0 2 2:7 0
Viac na túto tému: #Jaroslav Halák #kanadská hokejová reprezentácia #Svetový pohár 2016 #Tím Európy