Pálffyho kandidátom na prezidenta SZĽH je údajne Tibor Turan

31.05.2016 14:38
Tibor Turan
Tibor Turan. Autor: ,

Niekdajší vynikajúci hokejový útočník Žigmund Pálffy plánuje s ďalšími hráčmi postaviť kandidáta do júnových volieb prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Podľa webu sportky.zoznam.sk ide o bývalého konateľa a výkonného riaditeľa HK ŠKP Poprad Tibora Turana. „Idem na stretnutie klubov, kde bude aj Žigo,“ povedal pre Športky Turan, ktorý sa v nedávnej minulosti vyprofiloval ako kritik riaditeľa spoločnosti Pro-Hokej Richarda Lintnera.

Voľby sa uskutočnia na mimoriadnom kongrese zväzu vo štvrtok 16. júna a skupina okolo Lintnera a Michala Handzuša chce takisto zamiešať kartami. Lintner v júni 2015 neúspešne kandidoval na post šéfa SZĽH v súboji s Igorom Nemečkom, ktorý tiež ešte zvažuje účasť.

"Mám okolo seba skupinu ‚chalanov‘ a tiež by sme si radi vytvorili nejakého prezidenta. Máme svoje predstavy a nenecháme to na jednom človeku. Verím, že čoskoro ho predstavíme,“ povedal nedávno Žigmund Pálffy pre Rádio Slovensko. "Chcem, aby bol zvolený správny prezident, ktorú tomu dá ‚šťavu‘. Nech hokej napreduje a chlapci budú radi chodiť do reprezentácie,“ dodal Pálffy.

#Žigmund Pálffy #prezident SZĽH #Tibor Turan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku