Slovenský hokejový brankár Július Hudáček zo švédskeho klubu Örebro HK sa stal vo štvrtok hlavným aktérom veľmi nepríjemnej situácie.

04.12.2015 17:28
Július Hudáček Foto: ,
Július Hudáček.

V domácom ligovom súboji proti Linköpingu v záverečnej tretine päť minút pred koncom riadneho hracieho času zasiahla jeho tvár korčuľa spoluhráča Kalleho Olssona, keď predtým ochrannú masku slovenského gólmana kolenom nechtiac nadvihol protihráč Andrew Gordon.

Július Hudáček po zásahu nezaváhal ani na sekundu, odhodil masku a so zakrvavenou tvárou „trielil“ na striedačku. Tam sa ho ujali lekári a ranu mu zašili, 27-ročný Spišiak po ošetrení dochytal duel. Z triumfu 5:4 po predĺžení sa napokon tešili hostia. Örebru nepomohol k úspechu jeden gól Libora Hudáčka, brankárovho mladšieho brata.

Viac na túto tému: #Július Hudáček