Štajnoch zaujal Říhu. V kariére pokračuje v Pardubiciach

28.07.2015 15:52
Martin Štajnoch
Martin Štajnoch. Autor: ,

Slovenský hokejový obranca Martin Štajnoch po siedmich rokoch opúšťa Slovan Bratislava. Dvadsaťštyriročný bojnický rodák sa dohodol na spolupráci s českým extraligovým tímom Dynamo Pardubice. Referuje o tom oficiálny web klubu z mesta perníkov.

Martin Štajnoch dlhodobo patril medzi defenzívne opory bratislavského klubu. „Chcel som zmenu. Neberiem svoj príchod do českej extraligy ako krok späť. Dynamo môže mať super sezónu a mne pomôže pôsobenie v Pardubiciach posunúť sa ďalej. Veľmi ma potešil záujem trénera Miloša Říhu,“ povedal Martin Štajnoch. Zaujímavosťou je, že ak by zostal v Slovane, viedol by ho otec súčasného kouča Pardubíc, tiež Miloš Říha.

V uplynulej sezóne odohral Štajnoch v KHL 49 duelov s bilanciou 1 gól a 4 asistencie. „Martin je kvalitný obranca v strednom veku, ceníme si u neho držanie hokejky na pravej strane. Získali sme o ňom dobré informácie. Veríme, že nám pomôže vystužiť defenzívu a ukáže svoje kvality,“ povedal na Štajnochovu adresu športový manažér Dynama Dušan Salfický.

#Pardubice #Martin Štajnoch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku