Lintner predostrel Pro-Hokeju svoje vízie, definitíva do týždňa

23.07.2015 17:20
Richard Lintner
Bývalý slovenský reprezentant Richard Lintner. Autor: ,

Športová rada spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadi slovenskú hokejovú extraligu, si na svojom mimoriadnom štvrtkovom zasadnutí v Hronseku vypočula názory Richarda Lintnera na to, ako by podľa neho mala fungovať najvyššia slovenská súťaž.

Ako je známe, Lintner dostal ponuku stať sa šéfom spoločnosti po odstupujúcom Vladimírovi Paštinskom. „Na dnešnom zasadnutí sme sa dohodli, že budeme pokračovať v rokovaní o obsadení tohto postu s Richardom Lintnerom,“ povedal Juraj Koval.

Niekdajší reprezentant SR Richard Lintner, ktorý sa v závere predchádzajúceho mesiaca neúspešne uchádzal o pozíciu prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), dostal ponuku stať sa lídrom Pro-Hokeja v prvej polovici júla. „Naším cieľom je reformovať najvyššiu súťaž prostredníctvom plánu, čo predložil Richard Lintner. I keď vo voľbách napokon neuspel, myslím si, že spoločne s Rišom dokážeme spraviť z extraligy taký produkt, čo poteší nielen kluby a hráčov, ale aj fanúšikov, ktorí si to za neustálu úžasnú podporu zaslúžia. Páčil sa nám jeho volebný program. Najviac sa nám pozdávajú marketingové nástroje, ktoré by prispeli k celkovému zlepšeniu imidžu našej najvyššej súťaže, ale aj k zvýšeniu návštevnosti,“ uviedol pred týždňom Koval pre Plus jeden deň.

Richard Lintner stále definitívne nepotvrdil, či ponuku prijme. „Neprestávam hľadať riešenie, ako využiť ten dar, dôveru od fanúšikov. Možno jedno z východísk je aj zváženie ponuky, ktorú som dostal od Pro-Hokeja. Ten podpísal so SZĽH nedávno zmluvu o riadení extraligy na ďalšie tri roky, čo mu zabezpečuje autonómiu a nezávislosť od zväzu, ktorému, ako som už deklaroval, nedôverujem. Na základe toho kontraktu mám minimálne dôvod rozvíjať ďalej túto debatu. Nikdy som sa netajil, že som sa snažil pomáhať extralige. Je to vec ďalších rokovaní a diskusií. Uvidíme, ako to celé dopadne. Nevylučujem, že možno príde k dohode,“ povedal pred týždňom Lintner pre Rádio Slovensko.

Definitíva v danej záležitosti by mala byť známa v prvej polovici nasledujúceho týždňa.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Richard Lintner #Tipsport extraliga #SZĽH #pro-hokej
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku