Pre EBEL už nie je Slovan témou

22.04.2015 17:20
Tomáš Netík, Michal Vondrka, Slovan, hokej, radosť
Zostáva stále otázne, kde bude hokejový Slovan Bratislava strieľať góly v budúcej sezóne. Autor: ,

Hokejový Slovan Bratislava nepodal prihlášku do rakúskej nadnárodnej EBEL a jeho príchod už nie je pre vedenie súťaže témou.

Informuje o tom rakúsky denník Kurier, podľa ktorého zatiaľ nie je isté, ako bude napokon EBEL vyzerať v novej sezóne 2015/2016. Definitívne bude bez Slovana, ale môže byť pokojne ešte s ďalším doterajším účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), chorvátskym Medveščakom Záhreb. Vzhľadom na finančné riziká na ruských trhoch prejavil Medveščak záujem vrátiť sa po dvoch rokoch do EBEL, ktorá má zatiaľ pre budúci ročníka dvanásť istých účastníkov. Rozhodnutie padne najneskôr deň po skončení nadchádzajúceho svetového šampionátu v Prahe a Ostrave.

Slovan už viackrát avizoval, že jeho prioritou je zotrvanie v KHL. Vzhľadom na nestabilnú finančnú situáciu v Rusku a ekonomické problémy však sondoval aj možnosti pôsobenia v ďalších súťažiach, spomínala sa EBEL, česká extraliga i slovenská Tipsport extraliga. Podľa Kurieru by Slovanu nedal povolenie na štart v EBEL ani výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), táto otázka by bola podľa rakúskeho denníka citlivou pred júnovými voľbami prezidenta zväzu.

Bratislavčania majú v súčasnosti od SZĽH platný súhlas na pôsobenie v KHL. V prípade záujmu sa môžu vrátiť aj do Tipsport extraligy, podľa zmluvy z roku 2012 by sa stali jedenástym účastníkom slovenskej súťaže.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#KHL #HC Slovan Bratislava #EBEL
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku