Spišská Nová Ves tesne zdolala Detvu a vo finále sa ujala vedenia

Vo štvrtkovom prvom finálovom dueli play off hokejovej I. ligy využili výhodu domáceho prostredia hráči HK Spišská Nová Ves, ktorí zvíťazili nad súpermi z Detvy 2:1.

26.02.2015 19:41
Richard Smotrila, Branislav Srnka Foto: ,
Richard Smotrila zo Spišskej Novej Vsi (vľavo) v súboji s Branislavom Srnkom z Detvy.

Favorizovaní Spišiaci, ktorí sú víťazmi základnej časti súťaže, vedú vo finálovej sérii 1:0.

Všetko podstatné sa udialo už v prvej tretine. Domácich poslal do vedenia v 7. min obranca Jozef Hrubý, v tíme Detvy odpovedal o štyri minúty neskôr Juraj Petro. Druhý a napokon aj víťazný gól Spišiakov strelil v 14. min Lukáš Vartovník. Stretnutie sledovalo podľa oficiálnych údajov 3069 divákov.

Finálová séria I. ligy hraná na štyri víťazné stretnutia pokračuje druhým stretnutím na Spiši už v piatok, opäť o 17.00 h.