Česi zvažujú vstup slovenských klubov do extraligy

25.02.2015 17:00
HOKEJ: Bratislava - Brno
Slovenské a české kluby sa konfrontujú počas prípravy na sezónu často. Na fotografii meranie síl Slovana Bratislava s Kometou Brno. Autor: ,

Aj o možnej účasti slovenských klubov v najvyššej hokejovej súťaži v Česku budú diskutovať zástupcovia českých extraligistov na svojom štvrtkovom zasadnutí.

Podľa šéfa Tipsport extraligy Josefa Řezníčka sa debata ponesie iba v akademickej rovine, pretože prvým krokom musí byť podnet výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) a žiadosť od konkrétneho slovenského klubu či klubov. Najbližšie zasadnutie VV SZĽH je na programe až v marci, takže pred týmto termínom pôjde výsostne len o rôzne teórie.

V minulosti sa už hovorilo o záujme slovenských klubov o vstup do českej extraligy, no kluby najvyššej súťaže túto možnosť zamietli. Najnovšie sa táto otázka otvorila s blížiacim sa koncom ročníka 2014/2015 a špekuláciami, že Slovan Bratislava končí v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Jednou z možností pre „belasých“ sa javí aj najvyššia česká súťaž, ďalšími sú účasť v nadnárodnej súťaži EBEL či v slovenskej extralige. Stále existuje aj šanca zotrvania v KHL.

„Žiadnu oficiálnu žiadosť neevidujeme ani od jedného slovenského klubu. Diskusia na túto tému tak bude len vo všeobecnej rovine. Skutočne ide len o teóriu, keďže žiadny podnet zo slovenskej strany nemáme. Kluby budú diskutovať a my budeme zisťovať, či by to vôbec bolo pre české kluby zaujímavé,“ povedal pre Hokejportal.net riaditeľ českej extraligy Josef Řezníček a pokračoval: „Logika hovorí, že musíme čakať na oficiálny podnet z výkonného výboru SZĽH. To je prvý a základný predpoklad na to, aby boli kluby zo Slovenska uvoľnené. V tejto chvíli nepoznáme ani žiadny návrh štruktúry súťaže. O tom sa môžeme rozprávať neskôr, no kým neexistuje žiadny oficiálny podnet na to, aby sa kluby začali vecou zaoberať, je to predčasné. Diskusia tak bude len o tom, čo by nám to prinieslo, či by sa to extraligovým klubom vôbec páčilo. Debát môže byť X, ale neviem, či české kluby budú mať záujem rozprávať sa o možnej podobe ligy, ak nič oficiálne na stole nemáme. Všeobecná informácia sa ku klubom dostane a pokiaľ viem, výkonný výbor SZĽH sa uskutoční až 11. marca. Dovtedy si môžu naše kluby rozobrať situáciu a potom už len budeme čakať, či nejaká oficiálna žiadosť príde, alebo nie. Teraz môžeme hovoriť len vo filozofickej rovine. Najprv musí prísť žiadosť zo SZĽH, bez nej nie je možné robiť nič. Až potom príde na rad vyjadrenie českých klubov. Ak by sme mali už vo štvrtok dávať nejaké vyjadrenia, tak by sme kráčali opačným smerom. Prvý krok musí urobiť slovenská strana.“

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#HC Slovan Bratislava #Tipsport extraliga #Česká Tipsport extraliga #Slováci a Česi #SZĽH
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku