Slovenskí hokejisti na univerziáde zdolali USA o zahrajú si o piate miesto

Slovenská reprezentácia bude vo svojom záverečnom vystúpení na hokejovom turnaji na 27. svetovej zimnej univerziáde hrať v Granade v piatok od 20.30 h o konečné piate miesto.

12.02.2015 21:38
hokej NHL ilustračná Foto:
Ilustračná snímka.

Vo štvrtkovom semifinále miniskupiny o 5. – 8. miesto totiž zverenci hlavného trénera Andreja Výboha zdolali výber Spojených štátov amerických 5:4 po samostatných nájazdoch.

Po prvej tretine to však vyzeralo na jednoduchšiu záležitosť v prospech SR. Už v 2. min sa strelecky presadili Tomáš Rusina i Roman Hús. Prvý menovaný v 15. min druhým gólom v zápase zvýšil už na 3:0. O dve minúty neskôr síce Američania znížili, ale v záverečnej minúte úvodného dejstva prinavrátil Slovákom trojgólové vedenie Edmund Piačka. V druhej a tretej tretine však strieľali góly len hráči USA. Vyrovnať na 4:4 sa im podarilo päť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Predĺženie rozhodnutie neprinieslo, jediným úspešným strelcom v samostatných nájazdoch bol v druhej sérii Peter Gápa.

Na stretnutie o konečnú piatu pozíciu nastúpia slovenskí vysokoškolskí hokejisti proti úspešnejšiemu z večerného ázijského derby Japonsko – Kórejská republika, opäť v hale Mulhacén Pavilion.

Hokej – 27. SZU – Granada – štvrtkový výsledok:

O 5. – 8. miesto:
MULHACÉN PAVILION
Slovensko – USA 5:4 po sam. nájazdoch (4:1, 0:2, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 2. Rusina (Gápa), 2. R. Hús (Marušiak), 15. Rusina (P. Szabó, K. Bača), 20. Piačka (R. Hús, Kentoš), rozh. sam. nájazd Gápa – 17. Bodette (Breslin, Schmidt), 25. Hannon, 34. Joseph (Burkemper), 60. Murphy (Harris) Vylúčení: 8:8, presilovky a oslabenia: 0:1

Viac na túto tému: #Svetová zimná univerziáda