Cehlárik si s Luleou zahrá finále Ligy majstrov

Hokejisti švédskych klubov Frölunda Indians a Lulea Hockey postúpili do finále Ligy majstrov 2014/2015.

20.01.2015 21:42
Peter Cehlárik Foto: ,
Peter Cehlárik.

V úvodnom utorkovom odvetnom stretnutí semifinále síce hráči Frölundy prehrali na ľade fínskeho Kärpätu Oulu 2:3 po predĺžení, keďže však v prvom dueli uspeli pred vlastnými fanúšikmi 4:2, práve gól Gustafssona zo 66. min posunul „indiánov“ do boja o trofej.

O druhom finalistovi rozhodol výsledok odvetného „švédskeho“ semifinále Lulea – Skelleftea, domáci zvíťazili 3:2. Prvý zápas na ľade AIK Skelleftea sa skončil nerozhodne 2:2. V drese Luley nastúpili aj bronzoví medailisti z nedávnych majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov Slováci Peter Cehlárik a Christián Jaroš. Útočník Cehlárik si v 39. min na svoje konto pripísal asistenciu pri víťaznom góle svojho mužstva.

Víťaz premiérového ročníka európskej súťaže bude známy 3. februára 2015.

Súhrn výsledkov odvetných stretnutí semifinále:

Lulea Hockey (Švéd.) – AIK Skelleftea (Švéd.) 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) – prvý zápas: 2:2, do finále postúpila Lulea
Góly: 6. Fabricius (J. Forsberg, Fogström), 15. Zaar (Granström, Savilahti-Nagander), 39. Sandström (Fagerudd, CEHLÁRIK) – 8. Heed (Zackrisson, Forssell), 59. M. Lundberg (Forssell, Kabanov)

Kärpät Oulu (Fín.) – Frölunda Indians (Švéd.) 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 2:0 – 0:1) – prvý zápas: 2:4, do finále postúpila Frölunda
Góly: 5. Donskoj (Pirnes, Masuhr), 49. Pirnes (Masuhr, Komulainen), 50. Junttilä (Kemppainen) – 8. Jänmark (E. Gustafsson, J. Lundqvist), 66. E. Gustafsson (M. Olimb, Fälth)

Viac na túto tému: #Peter Cehlárik #Liga majstrov v hokeji