Graňák vraj mieri do Linköpingu, tvrdia Švédi

24.10.2014 09:24
Dominik Graňák
Dominik Graňák. Autor: ,

Slovenský hokejový obranca Dominik Graňák by sa po vyše štyroch rokoch mohol vrátiť do švédskej najvyššej súťaže.

Sezónu, v ktorej doteraz pre zdravotné problémy nehral, by mohol naštartovať skúsený zadák vo švédskom Linköpingu. Podľa informácií periodika Corren Graňák podpíše zmluvu na dva roky s LHC už počas piatka. „V tejto chvíli to nemôžem komentovať,“ vyjadril sa pre Corren generálny riaditeľ Linköpingu Fredrik Emvall.

Graňák hral uplynulé štyri roky v Dyname Moskva, vypracoval sa medzi najlepších obrancov Kontinentálnej hokejovej ligy a dvakrát získal s klubom Gagarinov pohár. Pred príchodom do Ruska pôsobil odchovanec Dukly Trenčín dlhé roky v Slavii Praha, obliekal si aj dresy švédskych tímov Färjestad BK a Rögle. V apríli sa podrobil operácii ramena, zdravotné problémy a najmä boľavý chrbát ho limitovali počas celej minulej sezóny. Aj preto sa rozhodol dať stopercentne do poriadku a nový ročník začať až vo chvíli, keď bude zdravý.

V Linköpingu by mohol absolvovať premiéru po novembrovej reprezentačnej prestávke. Dovtedy bude pracovať na svojej kondícii. Graňáka veľmi dobre poznajú tréneri LHC. Roger Melin ho viedol vo Färjestade a Dan Tangnes zasa s ním spolupracoval v Rögle.

#HC Linköping #Dominik Graňák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku