Napätie v boji o extraligu. Trnavčanov údajne napadli v Michalovciach

03.03.2014 14:41
hokej NHL ilustračná
Ilustračná snímka. Autor:

Predstavitelia prvoligového hokejového klubu Gladiators Trnava obvinili zástupcov Dukly Michalovce z fyzického a verbálneho napadnutia počas piatkového tretieho semifinálového duelu play off I. HL a po jeho skončení.

Michalovčania domáci zápas prehrali 2:4 a viceprezidenta HK Trnava Igora Pösingera a neskôr aj generálneho manažéra Richarda Turaza údajne napádali členovia bezpečnostnej služby a ďalšie osoby v priestoroch VIP. Reagovať na to mali hokejisti Trnavy – niektorí po skončení duelu vyliezli na mantinel a hokejkami búchali po ochrannom plexiskle.

Traja z nich, Daniel Rosa, Jozef Reho a Marek Lisoň, za to dostali trest v hre a v sobotňajšom štvrtom súboji opäť na michalovskom ľade chýbali v zostave hostí. „Toľko nevraživosti, stupidity a ľudskej hlúposti, čo sme zažili tento víkend v Michalovciach, som ešte nikdy nezažil,“ uviedol Pösinger v oficiálnom vyhlásení na klubovom webe.

V nedeľu sa konalo mimoriadne zasadnutie disciplinárnej komisie Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorá uvoľnila činnosť spomenutému triu Trnavčanov. Prezident HK Dukla Michalovce Alexander Černega na pondelkovom krátkom brífingu informoval, že k celej situácii sa vyjadrí až po skončení semifinálovej série. Tá vyvrcholí v pondelok rozhodujúcim piatym zápasom na ľade Trnavy.

#I. hokejová liga #Gladiators Trnava #Dukla Michalovce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku