Ruskí mladíci si vybojovali bronz, Kanaďania opäť bez medaily

Hokejisti Ruska získali bronzové medaily na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov vo švédskom Malmö.

05.01.2014 17:42
Eduard Gimatov Foto: ,
Ruský útočník Eduard Gimatov sa teší z gólu do kanadskej siete.

Mladí Rusi si v súboji o 3. miesto poradili s rovesníkmi z Kanady 2:1. Rozhodujúci náskok získala zborná v II. tretine gólmi Grigorenka a Gimatova, v tretej časti už len skorigoval Morrissey. V repríze duelu o bronz spred roka opäť uspeli Rusi, Kanaďania druhýkrát v rade nezískali žiadnu medailu. V minulosti boli dvakrát po sebe bez cenného kovu len na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia, keď medzi trojicou najlepších nefigurovali na juniorskom šampionáte hneď trikrát.

V nedeľu su záchranu medzi elitou vybojovali Nemci, ktorí zdolali Nórov 3:1 a v sérii o záchranu triumfovali 2:1 na zápasy. O výhre Nemecka a jeho záchrane v najvyššej kategórii rozhodli góly Tiffelsa, Kahuna a Klöppera. Za severanov skorigoval výsledok päť minút pred koncom Fischer. Nóri po dvoch prehrách s Nemcami po sebe zostúpili do A-skupiny I. kategórie.

O 3. miesto:
Kanada – Rusko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 48. Morrissey (Hudon, Pelech) – 4. Grigorenko, 15. Gimatov (Mironov)

Známe poradie: 3. Rusko, 4. Kanada, 5. USA, 6. Česko, 7. Švajčiarsko, 8. Slovensko, 9. Nemecko, 10. Nórsko

Viac na túto tému: #MS hráčov do 20 rokov