V Poprade vznikol slovensko-poľský hokejový projekt tímu MHL

Po Kontinentálnej hokejovej lige by sa mala hrať v Poprade ďalšia ruská nadnárodná súťaž.

21.12.2013 20:50
debata

Miroslav Michalek v spolupráci s Ľubošom Bartečkom a Poľským hokejovým zväzom utvorili pod Tatrami projekt tímu juniorskej MHL HC Jackals. Nový tím bude registrovaný v Poľsku a bude hrať pod hlavičkou tamojšieho národného zväzu, s ktorým sa už slovenskí partneri dohodli na spolupráci.

„Na tomto projekte pracujem už 1,5 roka. Ľuboš Bartečko začal v Poprade stavať nový športový komplex a dohodli sme sa, že utvoríme spoločný projekt, ale pod hlavičkou Poľského zväzu ľadového hokeja. Tím HC Jackals bude hrať v Poprade svoje domáce zápasy, nie je vylúčené, že na niektoré atraktívnejšie duely nastúpi v Poľsku v Katoviciach alebo Krakove. Všetko bude otázkou našej ďalšej dohody,“ povedal na tlačovej besede Miroslav Michalek.

Projekt HC Jackals už má súhlas ruskej strany, Slováci s Poliakmi však musia splniť ešte viaceré podmienky vedenia súťaže. Do 31. januára 2014 chce mať Michalek pripravené všetky zmluvy o sponzoringu a garantovaných 800-tisíc eur, čo je minimálny rozpočet na sezónu v MHL.

„Máme už súhlas z Moskvy, aby sme hrali, ale musíme splniť podmienky. Nechceme však ísť do rizika a bez potrebných garancií nebudeme hrať. Našou prvoradou úlohou je dotiahnuť schválenie dokumentov do úspešného konca a oficiálne získať licenciu MHL,“ uviedol Michalek.

V tíme by mali byť hráči z rôznych krajín, nebudú však chýbať ani talentovaní Poliaci. Projekt by mal pomôcť vychovať aj mladých poľských hokejistov, nádejných reprezentantov. HC Jackals nebude v úvode svojho pôsobenia spolupracovať so žiadnym z klubov Kontinentálnej hokejovej ligy.

Informácie pochádzajú zo zvukového záznamu z tlačovej besedy Poľského zväzu ľadového hokeja.

debata chyba
Viac na túto tému: #MHL #HC Jackals
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy