Melicherčíkova séria sa skončila na hodnote 224:20 min

Slovenský hokejový brankár v službách Liberca Marcel Melicherčík sa priblížil k rekordu českej extraligy v počte minút bez inkasovaného gólu.

20.11.2013 15:20
Martin Frolík, Marcel Melicherčík  Foto:
Brankár Marcel Melicherčík ešte v popradskom drese.

Po shutoutoch v predchádzajúcich troch zápasoch ho prekonal v utorok v 29. minúte Jiří Cetkovský z Pardubíc. Melicherčíkova séria sa skončila na hodnote 224:20 min. Rekord českej extraligy drží Vladimír Hudáček zo Zlína, ktorý v sezóne 1999/2000 neinkasoval 262 minút a 51 sekúnd.

„Osobné štatistiky nesledujem, koniec série ma preto nemrzí. Viac ma hnevá, že sme prišli o víťaznú sériu,“ povedal podľa iSport.cz Melicherčík.

Liberec v doterajšom priebehu sezóny inkasoval dosť gólov, ale v ostatných dueloch sa jeho defenzívna hra výrazne zlepšila. Zásluhu na tom má aj Melicherčík. Dvadsaťšesťročný Popradčan odišiel po sezóne 2011/2012 do ČR. V ostatnom ročníku bol hráčom Leva Praha, Sparty Praha i Litoměříc. Od novej sezóny je v Liberci, krátko hosťoval v Benátkach nad Jizerou.

Viac na túto tému: #hokej #česká extraliga #Marcel Melicherčík