Skalica priniesla Slovanu šťastie. Belasí vyhrali nad Linköpingom 4:2

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase European Trophy nad švédskym Linköpingom 4:2. Stretnutie sa odohralo v Skalici, Slovan sa naposledy v tohtoročnej edícii ET predstaví v nedeľu, keď na piešťanskom ľade hostí takisto švédsky HV 71 Jönköping.

30.08.2013 20:34
Libor Hudáček, Mattias Bäckman Foto: ,
Útočník Slovana Libor Hudáček padá po súboji s Mattiasom Bäckmanom z Linköpingsu.

Skóre stretnutia otvorili hráči Slovana zásluhou Netíka. Švédi vyrovnali gólom v presilovke o dvoch mužov, v 31. min skóroval Junland. Slovenský zástupca v KHL opäť viedol v 38. min, strelecky sa presadil Kolena.

Slovanistom však nevydržalo vedenie dlho, v poslednej minúte druhej tretiny premenil trestné strieľanie Rohdin. Bratislavčania rozhodli o svojom víťazstve v poslednej časti duelu. V 53. min strelil presilovkový gól Mojžíš a strelou do prázdnej bránky pri záverečnej power-play Linköpingu spečatil konečné skóre stretnutia Bartovič.

Slovan Bratislava – HC Linköping (Švéd.) 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 8. Netík (Škoula, Sersen), 38. Kolena (Mojžíš, M. Bakoš), 53. Mojžíš (Kukumberg, M. Daňo), 60. Bartovič (Škoula) – 31. Junland, 40. Rohdin (z tr. strieľania), 1875 divákov

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #European Trophy #HC Linköping