V Námestove sa zrútila strecha štadióna, kde trénoval Zedník a deti

, 23.01.2012 16:50
Štadión
Štadión, ktorému spadla strecha. Autor:

Strecha na nedávno otvorenom zimnom štadióne v Námestove nevydržala nápor snehu a zrútila sa priamo na ľad. Krátko pred nešťastnou udalosťou trénovali na ploche spoločne s Richardom Zedníkom aj mladí hokejisti.

Ako informuje web hokejportal.net, strecha padala postupne a v čase najväčšieho tresku už na ľade nikto nebol. Deti a ich rodičia sa už nachádzali mimo štadióna. Zariadenie na Orave teraz čaká rekonštrukcia. Rozsah škôd nie je známy.

Pád strechy štadióna

„Bol som v strede štadióna, keď začala najskôr padať námraza. Všetko sa to udialo veľmi rýchlo a v prvom momente sme si ani neuvedomili, čo sa deje. Len duchaprítomní rodičia začali kričať na svoje deti, aby utekali dole z ľadu a vykopávali dvere na núdzových východoch,“ povedal pre portál Webnoviny.sk športový redaktor TV Oravia Tomáš Brna a pokračoval: „Našťastie strecha začala padať na druhej strane štadióna a pán Zedník s rodičmi pomáhal dostať deti z ľadu do bezpečia.“

Polícia už začala vyšetrovať presné príčiny zrútenia stropu štadióna, informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová. „Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Tvrdošíne už začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia, napriek tomu, že v tomto prípade ešte nikto nepodal trestné oznámenie. Začali sme bezodkladne konať z úradnej povinnosti,“ spresnila hovorkyňa KR PZ.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

49,99
Passion červené ruže

Passion červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk