Omsk odvolal počas zápasu trénera. Jágr a spol. prehrali a skončili

Hokejisti Omsku vypadli vo štvrťfinále play-off KHL po prehre 0:2 s Magnitogorskom v rozhodujúcom siedmom zápase. Českej hviezde Jaromírovi Jágrovi sa tak skončila klubová sezóna. Omsk nepotvrdil pozíciu najlepšieho mužstva základnej časti a ani na tretí pokus ligu nevyhrá. Už v priebehu nepriaznivo sa vyvíjajúceho kľúčového zápasu skončil pri vedení sibírskeho mužstva fínsky kouč Raimo Summanen. V poslednej tretine miesto neho viedol tím asistent Igor Nikitin.

21.03.2011 16:51
Jaromír Jágr Foto:
Jaromír Jágr.

Po skvelom závere základnej časti vyraďovacie boje o Gagarinov pohár Omsku nevyšli. Už v osemfinále mal Avangard nečakané problémy a postup cez Nižnekamsk vydrel až v siedmom zápase. Proti Magnitogorsku sa mu to druhýkrát nepodarilo, aj keď sa do zostavy vrátil najlepší strelec základnej časti Roman Červenka, ktorý predchádzajúce dva duely vynechal kvôli problémom s chrbtom.

O víťazstve Magnitogorsku rozhodol v 28. minúte Gleb Klimenko, ktorý pred bránkoviskom pohotovo tečoval prihrávku Jenvera Lisina.

Domáci sa hnali za vyrovnaním, súpera v zápase prestrieľali v pomere 27:20, ale všetky pokusy Sibírčan vychytal bran­kár hostí Georgij Gelašvili. Na konci predposlednej minúty skúsil Omsk power play, ale štyri sekundy pred sirénou poistil výhru Magnitogorsku Denis Platonov.

Magnitogorsk čaká vo finále konferencie séria s tímom Salavat Julajev Ufa, v ďalšom súboji o postup do finále Gagarinovho pohára si zmerajú sily Lokomotiv Jaroslavľ a Atlant Mytišči.