Obrat sa nekonal, český titul získali hokejisti Třinca

Hokejisti Třinca porazili v utorok v piatom finálovom zápase Vítkovice 5:1 a dokráčali k svojmu prvému extraligovému titulu. Domáci si vypracovali rozhodujúci náskok v druhej tretine, v ktorej odskočili na trojgólový rozdiel.

12.04.2011 20:41
Třinec pohár Foto:
Hokejisti Třinca s majstrovskou trofejou.
debata (3)

Pozíciu najlepšieho strelca play-off potvrdil Růžička, ktorý v utorok strelil jeden gól a dokopy ich dal sedemnásť. Svoju rekordnú bilanciu vylepšil na 33 kanadských bodov. Vítkovice aj po roku v bitke o titul neuspeli a obhájili striebornú pozíciu.

Piata bitka sa začala zostra. Hostia mali hneď na začiatku výhodu početnej výhody, ale po chybe Vosátka ušiel Růžička a precíznou strelou už po 99 sekundách otvoril skóre. To vydržalo len 33 sekúnd: Vítkovice v presilovke stačili ešte zareagovať a Ovčačík nekompromisným volejom pod hornú žrď vyrovnal.

V prvej tretine mal Třinec k dispozícii dvojminútovú výhodu 5:3, ale domáci tím zohral presilovku staticky a niekoľko pokusov Málek bez problémov kryl. Do vedenia v 19. minúte pomohol Třincu Bartoň, ktorý spadol v strednom pásme a prečíslenie troch na jedného využil Květoň.

Kľúčový krok za titulom urobil Třinec v druhej tretine. Hneď na jej začiatku síce premárnil päťminútové vylúčenie Ujčíka, ktorý dostal za nešportové správanie po skončení úvodnej časti trest do konca zápasu. Krátko po nej poslal puk smerom na Málka HRabal, Koudelka dobre tienil a puk doplachtil až do siete.

Vítkovice čoraz viac otvárali hru a bola to voda na domáci mlyn. Třinecké príležitosti sa množili, ale fantastický Málek držal hostí nad vodou. Keď ho však v 38. minúte po Ďalšom prečíslení prekonal Hrňa, vo Werk Aréne začali znieť oslavné chorály.

Tretia časť už bola len čakaním na defilé šampiónov. Vítkovice vyzerali byť zmierené s prehrou a po piatom góle ich vzdor definitívne skončil. Dohralo sa už v takmer bezkontaktnom štýle a po záverečnom klaksóne sa mohol třinecký štadión oddať majstrovským oslavám.