Slafkovský bodoval, no po chybe roztrieskal hokejku. Zlý zápas aj pre obrancu Nemca

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zaznamenal v noci na nedeľu asistenciu za Montreal, ktorý prehral v zápase zámorskej NHL na ľade Bostonu 4:9.

21.01.2024 06:49
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský (úplne vpravo) sa teší z jedného zo štyroch gólov v bráne Bostonu. Súper však jeho tímu nasúkal deväť kúskov.

Za domácich si pripísal hetrik Danton Heinen a to isté sa podarilo aj Loganovi O'Connorovi z Colorada. To vyhralo vo Philadelphii 7:4. V akcii boli okrem Slafkovského ďalší dvaja Slováci, z ktorých nikto nebodoval.

Heinen bol vo štvrtom útoku a dosiahol prvý hetrik v kariére. Prispel tak víťazstvu, ktoré bolo pre jeho tím štvrté za sebou vo vzájomnom zápase s Montrealom.

Bruins zároveň predĺžili sériu bodovaných stretnutí na osem. Úvodný gól zápasu vsietil za hostí Cole Caufield a skóroval v piatom dueli v rade.

Július Hudáček Čítajte viac Hudáčkove parády: Tribúny ho milujú, médiá ospevujú. Z vyvrheľa je talizman Levov

Práve jemu asistoval Slafkovský a získal tak 18. kanadský bod v prebiehajúcej sezóne (6+12). Okrem toho mal tri mínusové body, dve strely na bránku, štyri hity a na ľade strávil 20:06 minúty. Zaváhal najmä pred gólom Marchanda, po ktorom si vybil frustráciu zlomením hokejky úderom o konštrukciu brány (v zostrihu v čase 7:07 min).

Kľúčové momenty stretnutia Boston - Montreal.

Hetrik vo Philadelphii bol premiérový aj pre O'Connora. Štyrmi bodmi sa zaskvel jeho spoluhráč Nathan MacKinnon, ktorý strelil dva góly, mal aj dve asistencie a bodoval v jedenástom stretnutí v rade. V domácom drese nazbieral tri body (1+2) Cam Atkinson. Philadelphia prišla o päťzápasovú víťaznú sériu.

Dominik Hašek Čítajte viac Pokrytec Hašek? V NHL slávnostne otvoril zápas. Do súťaže kvôli Rusom kopal, žiadal aj hlavu šéfa Bettmana

New Jersey v zostave s ďalším Slovákom Šimonom Nemcom prehralo s Dallasom 2:6. Dvoma gólmi sa na tom podieľal Roope Hintz, jeho spoluhráč Wyatt Johnston mal bilanciu 1+1 a tím podržal aj brankár Scott Wedgewood.

Pripísal si 29 úspešných zákrokov, ktoré mu priniesli 93,5-percentnú úspešnosť. Nemec mal dve mínusky i bloky, v prostrednom dejstve dostal dvojminútový trest za držanie a na ľade strávil 19:09 minúty.

Kľúčové momenty z duelu New Jersey - Dallas.

Jeho krajan Martin Fehérváry zaznamenal s Washingtonom prehru 0:3 na ľade St. Louis. Domáci tím si pred zápasom uctil troch nových členov klubovej siene slávy vrátane zosnulého Slováka Pavla Demitru. Ich brankár Jordan Binnington sa blysol 18 zákrokmi a jeho spoluhráč Robert Thomas asistoval pri dvoch góloch vrátane víťazného.

Blues tak ukončili trojzápasovú sériu prehier. Fehérváry obdržal jeden dvojminútový trest na konci úvodného dejstva za nešportové správanie. Mal aj jednu strelu na bránku, jeden hit a ice time 19:25 minúty. Práve bodyček odštartoval šarvátku, účasťou v ktorej si vyslúžil dve trestné minúty.

NHL – sumáre:
Buffalo Sabres – Tampa Bay Lightning 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 34. Cozens (Peterka, Dahlin) – 7. Paul (Hagel, Cirelli), 8. Motte, 59. de Haan (Hagel, Paul). Brankári: Luukkonen – Johansson, strely na bránku: 27:16.

Philadelphia Flyers – Colorado Avalanche 4:7 (0:2, 2:3, 2:2)
Góly: 22. Farabee (Frost, Atkinson), 33. Konecny (Tippett, Poehling), 46. Foerster (Frost, Atkinson), 49. Atkinson (Ristolainen, Cates) – 10. O'Connor (Colton, Malinski), 19. Rantanen (MacKinnon, Colton), 21. MacKinnon (Wood, Manson), 29. O'Connor (Wood, Colton), 38. MacKinnon (Manson, Kiviranta), 53. Rantanen (Makar, Drouin), 60. O'Connor (MacKinnon, Toews). Brankári: Hart (41. Ersson) – Georgijev, strely na bránku: 40:25.

Arizona Coyotes – Nashville Predators 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 10. Keller (Guenther, Durzi), 22. Keller (Maccelli), 30. Carcone (McBain, Durzi) – 24. Josi (Nyquist, Sissons), 59. Novak (Forsberg, Josi). Brankári: Ingram – Saros, strely na bránku: 24:32.

Ottawa Senators – Winnipeg Jets 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 45. Kelly (Tarasenko, Norris) – 35. Appleton (Niederreiter, Samberg), 65. Ehlers (Pionk, Namestnikov). Brankári: Korpisalo – Hellebuyck, strely na bránku: 35:29.

Boston Bruins – Montreal Canadiens 9:4 (3:2, 2:2, 4:0)
Góly: 13. Carlo (Frederic, Lauko), 19. DeBrusk (van Riemsdyk), 20. Heinen (Grzelcyk, McAvoy), 31. Heinen (Boqvist, Lindholm), 32. Coyle (Pastrňák, Marchand), 42. Pastrňák, 45. Marchand (Coyle), 50. Zacha (DeBrusk, van Riemsdyk), 51. Heinen (Geekie, Shattenkirk) – 10. Caufield (Monahan, SLAFKOVSKÝ), 15. Armia (Roy, Monahan), 27. Matheson (Monahan, Suzuki), 33. Gallagher (Harvey-Pinard). Brankári: Ullmark – Montembeault (50. Primeau), strely na bránku: 36:21.

New Jersey Devils – Dallas Stars 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)
Góly: 54. Bratt (Meier, Hischier), 59. Toffoli – 6. Pavelski (Benn, Robertson), 28. Hintz (Suter), 37. Duchene (Seguin, Harley), 40. Hintz (Johnston, Suter), 43. Smith (Dellandrea, Harley), 48. Johnston (Robertson, Lindell). Brankári: Daws – Wedgewood, strely na bránku: 31:36.

Vancouver Canucks – Toronto Maple Leafs 6:4 (3:0, 1:3, 2:1)
Góly: 4. Höglander (Lafferty, Hughes), 6. Höglander (Aman, Garland), 13. Garland (Blueger, Joshua), 39. Garland (Blueger), 48. Miller (Hughes, Pettersson), 51. Pettersson (Miller, Hughes) – 25. Nylander (Rielly, Brodie), 28. McCabe (Marner, Matthews), 29. Nylander (Rielly), 44. Marner. Brankári: Demko – Jones, strely na bránku: 21:46.

St. Louis Blues – Washington Capitals 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Parayko (Thomas), 28. Schenn (Faulk, Bučnevič), 56. Neighbours (Thomas, Kyrou). Brankári: Binnington – Lindgren, strely na bránku: 29:18.

Calgary Flames – Edmonton Oilers 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 22. Weegar (Coleman) – 16. McLeod (Foegele, Desharnais), 42. Gagner (Ceci, Holloway), 60. Hyman (Nugent-Hopkins). Brankári: Vladař – Skinner, strely na bránku: 27:33.

San Jose Sharks – Anaheim Ducks 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)
Góly: 36. Vlasic (Couture), 38. Burroughs (Hertl), 40. Zetterlund (Carpenter), 53. Rutta (Zetterlund, Hoffman), 60. Hertl (Sturm) – 36. LaCombe (Henrique), 40. Henrique (Terry, Carlsson), 56. McTavish (Terry). Brankári: Blackwood – Gibson, strely na bránku: 19:35.

Vegas Golden Knights – Pittsburgh Penguins 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
Góly: 46. Marchessault (Barbašev, Martinez), 47. Dorofejev (Stephenson, Stone), 50. Brisson (Barbašev, Pietrangelo) – 30. Graves (Karlsson, Malkin), 35. Guentzel (Crosby, Pettersson). Brankári: Thompson – Jarry, strely na bránku: 29:25.

Los Angeles Kings – New York Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 20. Fiala (Moore), 39. Byfield – 35. Kreider (Fox, Zibanejad). Brankári: Rittich – Quick, strely na bránku: 26:23.

Slováci v akcii:
Juraj Slafkovský (Montreal) 20:06 0 1 1 –3 2 0
Martin Fehérváry (Washington) 19:25 0 0 0 0 1 2
Adam Ružička (Calgary) 06:03 0 0 0 0 0 2
Šimon Nemec (New Jersey) 19:09 0 0 0 –2 0 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Viac na túto tému: #NHL #Šimon Nemec #Juraj Slafkovský