Jubilejný bod Šimona Nemca v sezóne. Jeho New Jersey sa vyrovnalo najlepšiemu tímu NHL

Slovenský hokejista Šimon Nemec sa podieľal asistenciou na triumfe New Jersey, ktoré vyhralo v noci na sobotu na ľade Columbusu 4:1 v dueli zámorskej NHL

20.01.2024 06:51 , aktualizované: 10:05
Šimon Nemec Foto:
Šimon Nemec.

Slovenský obranca si tak pripísal jubilejný desiaty kanadský bod v sezóne a momentálne má bilanciu 2+8. V dueli Floridy s Minnesotou sa štyrmi bodmi blysol domáci Aaron Ekblad (1+3), jeho tím však prehral 4:6.

Devils strelili všetky svoje góly v prostrednej tretine a Nemec bol pri prvom, ktorým John Marino vyrovnal na 1:1 po 28 sekundách druhého dejstva. Brankár hostí Vítek Vaněček si pripísal 29 zákrokov, dosiahol 96,7-percentnú úspešnosť a prispel len k druhému víťazstvu svojho tímu v uplynulých šiestich stretnutiach.

Július Hudáček Čítajte viac Hudašou v Nemecku aj do tretice. Hudáček vychytal favorita v nájazdoch, senzačný obrat Frankfurtu

Nemec mal okrem asistencie aj jednu plusku a jednu strelu na bránku. Na ľade strávil 20:59 minúty. New Jersey vyhralo v tejto sezóne už 15 zápasov, v ktorých prehrávalo. V tomto smere sa vyrovnalo na čele NHL Coloradu.

Minnesota dokázala vyťažiť zo svojich presiloviek. V početnej výhode strelila päť zo šiestich gólov a posledný padol do prázdnej bránky v power play.

SR Hokej TEL 37.kolo Michalovce Nové Zámky KEX Čítajte viac Súboj lídra zo Spiša s obhajcom titulu rozhodli až nájazdy. Slovan sa musel skloniť pred Popradom

V oboch tímoch došlo v 31. minúte k striedaniu brankárov – po štvrtom góle v priebehu desiatich minút išiel dole Sergej Bobrovskij, ktorého nahradil Anthony Stolarz. Na druhej strane sa zápas predčasne skončil pre Marca-Andreho Fleuryho, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela.

Vystriedal ho Filip Gustavsson. Za domácich mal „len“ asistenciu Sam Reinhart a šnúru zápasov s gólovým zápisom tak nepredĺžil na deväť.

NHL – sumáre:
Chicago Blackhawks – NY Islanders 4:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 39. Katchouk (Sanford, Johnson), 40. Anderson (Blackwell, Dickinson), 46. Dickinson (Anderson, S. Jones), 61. Jones (Katchouk, Dickinson) – 7. Nelson (Fasching, Palmieri), 47. Horvat (Barzal, Dobson), 53. Palmieri (Dobson, Romanov). Brankári: Mrázek – Sorokin, strely na bránku: 24:30

Carolina Hurricanes – Detroit Red Wings 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 4. Martinook (Burns, J. Staal), 37. Nečas (Bunting, Orlov), 51. Svečnikov (Bunting, Aho), 59. Aho (Nečas, Svečnikov) – 3. Kostin (Veleno, Sprong), 40. Compher (Larkin, Gostisbehere). Brankári: Raanta – Lyon, strely na bránku: 30:12

Columbus Blue Jackets – New Jersey Devils 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Góly: 5. Sillinger (Činachov, J. Gaudreau) – 21. Marino (NEMEC), 29. Holtz (Foote, Willman), 34. Hischier, 35. Bastian (Bahl). Brankári: Merzlkinš – Vaněček, strely na bránku: 29:33

Florida Panthers – Minnesota Wild 4:6 (0:1, 2:3, 2:2)
Góly: 21. Ekblad (Tkachuk, Verhaeghe), 39. Luostarinen (Lundell, Ekblad), 49. Lundell (Ekblad, Reinhart), 49. Forsling (Ekblad) – 3. Kaprizov (Boldy, Faber), 24. Hartman (Goligoski, Maroon), 28. Eriksson Ek (Faber, Boldy), 31. Zuccarello (Eriksson Ek, Kaprizov), 41. Kaprizov (Zuccarello, Faber), 60. Hartman. Brankári: Bobrovskij (31. Stolarz) – Fleury (31. Gustavsson), strely na bránku: 35:26

Slovák v akcii:
Šimon Nemec (New Jersey) 20:59 0 1 1 +1 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii.
Viac na túto tému: #NHL #New Jersey Devils #Šimon Nemec