Parádny zásah. Slafkovský ukončil gólové suchoty a zavelil k obratu Canadiens

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský pomohol gólom k víťazstvu Montrealu Canadiens nad Coloradom Avalanche 4:3.

16.01.2024 06:17 , aktualizované: 09:52
Juraj Slafkovský Foto: ,
Juraj Slafkovský sa v NHL tešil z gólu po deviatich zápasoch.

Slafkovský strelil piaty gól v tejto sezóne NHL a ukončil tak deväťzápasovú sériu bez streleného gólu. Naposledy sa presadil ešte v minulom roku, deň pred Štedrým večerom pri víťazstve na ľade Chicaga 5:2.

Odchovanec košického hokeja sa presadil už v 8. minúte prvej tretiny počas presilovej hry, keď na dvakrát využil prihrávku kapitána Nicka Suzukiho. Pozrite si gól Slováka, ktorým zavelil k obratu, keď vyrovnával stav duelu na 1:1:

Georgijeva. Celkovo má v tejto sezóne na konte 16 kanadských bodov a v dueli proti Coloradu zaznamenal aj mínusku a na ľade strávil 18:10 minúty. Dosiahol šesť striel na bránku, čím si v tejto štatistike vyrovnal svoje osobné kariérne maximum.

„Predviedli sme dobrý výkon proti kvalitnému súperovi a teším sa, že sa nám podarilo zvíťaziť. V druhej tretine sme zvládli ubrániť dve oslabenia za sebou a dodalo nám to viac energie. Aj vďaka tomu sa nám potom podarilo vrátiť späť do stretnutia. Stále sa snažím strieľať na bránku a v tomto zápase to vyšlo. Bol to dobrý pocit streliť gól po dlhšom čase,“ uviedol slovenský krídelník pre oficiálnu klubovú webstránku.

Prvý muž vlaňajšieho draftu skóroval v Bell Centre prvýkrát od 5. novembra 2022, keď sa presadil v stretnutí proti Vegas. V tejto sezóne má na konte päť presných zásahov, čím prekonal svoj zápis z minulého debutového ročníka v profilige.

Šimon Nemec Čítajte viac Nemec takmer neschádzal z ľadu. Obranca New Jersey si vytvoril rekord a previedol skvelý zákrok

Vtedy odohral 39 duelov a strelil štyri góly. Bronzový medailista z Pekingu 2022 sa vyjadril aj ohľadom toho, aké to je hrať proti Coloradu s Nathanom MacKinnonom. Zároveň sa vrátil k predošlému zápasu proti Edmontonu s Connorom McDavidom.

"Sú trochu rýchlejší a šikovnejší na ľade. Musíme však proti nim hrať tvrdo. Vždy sa im niečo podarí vytvoriť, ale myslím si, že sme tieto zápasy zvládli veľmi dobre. O triumfe jeho tímu rozhodol v 56. minúte Joel Armia, ktorý upravil na konečných 4:3. Jeho tím tak ukončil trojzápasovú sériu prehier. V stretnutí sa blysli aj domáci Cole Caufield s dvoma bodmi (1+1) a trojbodový Cale Makar v drese hostí.

NHL – sumáre:
Buffalo Sabres – San Jose Sharks 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 32. Mittelstadt (Okposo, R. Johnson), 35. Tuch (Quinn, Mittelstadt), 57. Greenway (Mittelstadt, Dahlin). Brankári: Luukkonen – Kähkönen, strely na bránku: 35:28.

Boston Bruins – New Jersey Devils 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 21. Coyle (Marchand, Pastrňák), 44. Pastrňák (McAvoy, Marchand), 59. Frederic. Brankári: Swayman – Daws, strely na bránku: 36:31.

Columbus Blue Jackets – Vancouver Canucks 4:3 pp a sn (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 6. Činachov (Gaudreau), 24. Voronkov (Boqvist, Gaudreau), 51. Voronkov (Roslovic), rozh. nájazd Marčenko – 6. J.T. Miller (Zadorov), 15. Garland (Blueger, Joshua), 28. Pettersson (J.T. Miller, Hughes). Brankári: Merzļikins – DeSmith, strely na bránku: 44:30.

Florida Panthers – Anaheim Ducks 4:5 pp (2:1, 2:2, 0:1 – 0:1)
Góly: 9. Bennett (Rodrigues, Ekman-Larsson), 18. Reinhart (Mikkola), 30. Verhaeghe (Montour, Barkov), 33. Bennett (Tkachuk, Verhaeghe) – 20. Killorn (Henrique), 26. Henrique (Vatrano), 35. Silfverberg (Carrick), 44. Terry (LaCombe), 61. Killorn (Vatrano, Fowler). Brankári: Stolarz – Gibson, strely na bránku: 33:26.

Pittsburgh Penguins – Seattle Kraken 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 21. O'Connor (Rust, Malkin), 24. Crosby (Letang, Rakell), 58. Crosby (Rakell, Karlsson). Brankári: Jarry – Daccord, strely na bránku: 33:22.

Carolina Hurricanes – Los Angeles Kings 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Góly: 26. Martinook (Jarvis, Burns), 49. Drury (Noesen, Chatfield) – 7. Moore (Danault, Gavrikov), 42. Danault (Roy, Gavrikov), 43. Laferriere (Anderson, Dubois), 46. Dubois (Anderson-Dolan, Anderson), 59. Moore (Danault, Roy). Brankári: Raanta (46. Perets) – Rittich, strely na bránku: 32:26.

Minnesota Wild – New York Islanders 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 3. Zuccarello (Faber, Boldy), 23. Dewar, 34. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello), 57. Eriksson Ek (Foligno, Bogosian), 60. Foligno (Gaudreau, Brodin). Brankári: Fleury – Sorokin (40. Appleby), strely na bránku: 40:21.

Vegas Golden Knights – Nashville Predators 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 16. Stone (Dorofejev, Hague), 22. Stone (Stephenson, Dorofejev), 40. Stone (Stephenson), 60. Marchessault (Pietrangelo, Roy) – 38. Evangelista (A. Carrier, Josi). Brankári: Thompson – Saros, strely na bránku: 29:35.

Montreal Canadiens – Colorado Avalanche 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 8. SLAFKOVSKÝ (Suzuki, Caufield), 37. Harvey-Pinard (J. Evans, Gallagher), 42. Caufield (Suzuki, Matheson), 56. Armia (Monahan, Savard) – 5. Colton (Drouin, Makar), 22. Makar (Girard, MacKinnon), 50. Toews (Rantanen, Makar). Brankári: Allen – Georgijev, strely na bránku: 34:35.

St. Louis Blues – Philadelphia Flyers 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly: 39. Sundqvist (Schenn, Perunovich), 42. Saad (Schenn, Kyrou) – 22. Laughton (Hathaway, S. Walker), 40. Poehling (Zamula, Atkinson), 55. Tippett (Konecny, Frost), 60. Farabee. Brankári: Hofer – Hart, strely na bránku: 30:42.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Seattle) 16:19 0 0 0 0 3 0
Šimon Nemec (New Jersey) 25:26 0 0 0 –2 0 2
Juraj Slafkovský (Montreal) 18:10 1 0 1 –1 6 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Najlepšia zostava Slovákov z NHL v histórii.
Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský