Vymietol pavučinu, na gól prihrával otočkou a vošiel do dejín. Slafkovský sa zabával, hoci Montreal dostal sedmičku

Slovenský útočník Juraj Slafkovský si pri prehre Montrealu Canadiens 4:7 na Ľade New Yorku Rangers pripísal gól a asistencie.

16.02.2024 05:37 , aktualizované: 07:16
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský po góle do siete New Yorku Rangers.
debata (10)

Devätnásťročný útočník znižoval v 27. minúte parádnou strelou švihom, ktorou nedal šancu brankárovi Rangers Jonathanovi Quickovi.

Pre Slafkovského to bol siedmy duel v rade, v ktorom zabodoval, čo z neho spravilo historického rekordéra v drese Habs medzi tínedžermi.

Rodák z Košíc mal prsty aj v poslednom jedenástom góle bláznivé duelu v Madison Square Garden.

V 52. minúte vrátil Colovi Caufieldovi požičané. Pri mantineli spravil otočku, posunul mu puk a 23-ročný Američan skorigoval na konečných 4:7.

Prvý tínedžer v histórii Montrealu, ktorý bodoval v siedmich dueloch v rade, bol piatym najvyťažovanejším hráčom Habs.

Slafkovský odohral 19:59 minúty, okrem gólu a asistencie si pripísal aj plusový bod, dve strely na bránku a tiež jednu stratu puku.

V akcii boli aj ďalší Slováci. Tomáš Tatar (Seattle) nebodoval pri výhre Kraken na ľade Bostonu 4:1.

Bodovo naprázdno vyšlo New Jersey a tiež Šimon Nemec pri prehre Devils doma s Los Angeles Kings 1:2.

Bláznivý duel má za sebou aj Tampa Bay s Erikom Černákom. V ofenzívnej prestrelke si slovenský bek pripísal asistenciu pri výhre Lightning nad Coloradom 6:3.

Ofenzívny inštinkt predviedol aj Martin Pospíšil. Krídelník Calgary už v druhej minúte vystrelil na betóny brankára San José a kapitán Nazem Kadri otvoril skóre.

Flames však nakoniec prehrali so Sharks vysoko 3:6

Ako by mohla vyzerať zostava Slovákov na ZOH 2026? Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Takto o dva roky to vypukne - olympijský turnaj...