Hej ty, odíď, kričal rozhodca na vylúčeného trénera. Nikam nejdem, kontroval búrlivák Tortorella. NHL rozhodla o treste

Patrí medzi najkontroverznejších trénerov v NHL. John Tortorella je známy svojimi výbuchmi na striedačke. Tentoraz však zašiel priďaleko.

10.03.2024 16:24 , aktualizované: 11.03.2024 10:48
855373779 Foto: ,
John Tortorella v hádke s rozhodcom Bradom Meierom.

V zápase medzi Philadelphiou a Tampou Bay, ktorý vyhrala Tampa 7:0, sa v prvej tretine udial málo vídaný incident.

Domáci tréner namietal voči výroku rozhodcov a svoju nespokojnosť dával výrazne najavo.

To sa nepáčilo hlavnému arbitrovi Bradovi Meierovi, ktorý Američana vylúčil. Ten však začal oponovať a odmietal opustiť striedačku.

„Hej ty, odíď,“ kričal rozhodca na rozzúreného trénera. „Nejdem nikam,“ reagoval Tortorella.

Približne po minúte predsa len zamieril do útrob štadióna, kde sledoval, ako jeho tím v ďalšom priebehu inkasoval tri góly a napokon vysoko prehral.

Celý incident prešetrí disciplinárna komisia, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou udelí trénerovi dodatočný dištanc za protesty voči rozhodcovi.

Na druhý deň vedenie zámorskej NHL udelilo Tortorellovi dvojzápasový dištanc. Šesťdesiatpäťročný americký kouč dostal tiež pokutu 50-tisíc USD za neprofesionálne správanie sa voči rozhodcom.