Pospíšil ukončil v drese Calgary bodové suchoty. Vegas spečatil postup a hetrik Forsberga

Hokejisti Vegas Golden Knights spečatili postup do play off NHL. V nočnom zápase zdolali Minnesotu 7:2 a na poslednej ôsmej postupovej priečke v Západnej konferencii už majú pred St. Louis nedostihnuteľný náskok.

13.04.2024 06:48 , aktualizované: 09:28
Martin Pospíšil Foto:
Martin Pospíšil (na snímke s obrancom Anaheimu Radkom Gudasom) zaznamenal pri víťazstve dve asistencie.

V zápase Chicago – Nashville (1:5) sa tromi gólmi zaskvel útočník hostí Filip Forsberg, ktorý 46. gólom v sezóne vytvoril nové klubové maximum.

Z víťazstva sa tešil aj slovenský útočník Martin Pospíšil, ktorého Calgary Flames zvíťazil na ľade Anaheimu Ducks 6:3. 24-ročný Zvolenčan sa na triumfe podieľal dvoma asistenciami a v tejto sezóne tak má na konte 22 bodov (8+14).

Pre Golden Knigts to bolo prvé víťazstvo po troch prehrách. Štyrmi bodmi za asistencie sa na ňom podieľal útočník Chandler Stephenson. Hráči St. Louis bojovali v domácom zápase proti Caroline o udržanie si šance na play off. Dôležitý duel však nezvládli, podľahli 2:5 a dva zápasy pred koncom majú na posledné ôsme postupové miesto v Západnej konferencii už nedostihnuteľnú stratu.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Skvelé správy z NHL! Šatan naznačil príchod ôsmich posíl na MS v Česku, jeden hráč pozvánku odmietol

Hurricanes si triumfom 5:2 udržali šancu na celkový triumf v základnej časti. Na ľade Blues dosiahli štvrté víťazstvo za sebou, na konte ich majú 43 v riadnom hracom čase, čo je najviac zo všetkých tímov.

Pospíšil sa do kanadského bodovania zapísal prvýkrát po štyroch zápasoch. Nastúpil na ľavom krídle prvej formácie s Nazemom Kadrim (1+2) a Andrejom Kuzmenkom (3+0), ktorému asistenciou pomohol dokonať hetrik.

Slovenský útočník sa po individuálnej akcii v 58. minúte dostal k zakončeniu, ktoré brankár John Gibson ešte zneškodnil, no Kuzmenko uspel dorážkou. Pospíšil si prvú asistenciu v zápase pripísal v 12. minúte, keď v strednom pásme posunul puk Kadrimu, ktorý po prieniku obstrelil obrancu i brankára a upravil na priebežných 2:0.

HC Košice, HK Spišská Nová Ves, extraliga Čítajte viac Neskutočná dráma na Spiši. Domáci majú mečbal po góle z 82. minúty, hrdinom Bakoš

Flames neskôr viedli 4:0, no Anaheimu sa vydaril úvod tretej tretiny, v ktorej do 47. minúty strelil tri góly. Pospíšil strávil na ľade celkovo 13:18 min, prezentoval sa aj dvoma plusovými bodmi a dvoma strelami. Vo svojej premiérovej sezóne NHL má na konte 22 bodov za 8 gólov a 14 asistencií.

V zápase Chicago – Nashville sa tromi gólmi zaskvel útočník hostí Filip Forsberg, ktorý 44. gólom v sezóne vytvoril nové klubové maximum. „Predátori“ potvrdili, že patria k najlepším tímom na klziskách súperov a domáce Chicago zdolali 5:1. Tromi gólmi sa na ich triumfe podieľa útočník Filip Forsberg, ktorý skóroval v každej tretine. Blackhawks prehrali tretí zápas po sebe.

Kapitán Edmontonu Connor McDavid vynechal druhý zápas za sebou pre zranenie v dolnej časti tela. Oilers doma nepotvrdili pozíciu favorita a Arizone podľahli 2:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte útočník Matias Maccelli. Pre Coyotes to bolo štvrté víťazstvo z uplynulých piatich zápasov.

NHL – sumáre
St. Louis Blues – Carolina Hurricanes 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 17. Bolduc (Leddy, Thomas), 26. Kyrou (Bučnevič, Thomas) – 19. Martinook (Svečnikov), 29. Jarvis (Skjei, Andersen), 48. Slavin (Aho, DeAngelo), 58. Guentzel, 60. Guentzel (Jarvis, Slavin). Brankári: Binnington – Andersen, strely na bránku: 31:42

Chicago Blackhawks – Nashville Predators 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Góly: 37. Kurashev (Bedard, Johnson) – 6. Forsberg (Evangelista, Novak), 20. Sherwood (Schenn, Stastney), 26. Forsberg, 30. Zucker (Josi, Lankinen), 42. Forsberg (O'Reilly, Evangelista). Brankári: Söderblom – Lankinen, strely na bránku: 26:40

Edmonton Oilers – Arizona Coyotes 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 22. Henrique (Kane, Stecher), 42. Nurse (Foegele, Kane) – 6. Doan (McBain, Maccelli), 26. Cooley (Durzi, Schmaltz), 62. Maccelli (Kesselring, Doan). Brankári: Pickard – Vejmelka, strely na bránku 39:28

Anaheim Ducks – Calgary Flames 3:6 (0:2, 0:2, 3:2)
Góly: 3. Colagelo (Lundeström, Gudas), 47. Vatrano (Zegras, LaCombe), 48. Zellweger (Fowler, Terry) – 5. Mangiapane (Pachal, Šarangovič), 12. Kadri (POSPÍŠIL, Kylington), 26. Kuzmenko (Kadri, Weegar), 39. Zary (Huberdeau, Hunt), 55. Kuzmenko (Huberdeau, Kadri), 58. Kuzmenko (POSPÍŠIL, Weegar). Brankári: Gibson – Wolf, strely na bránku: 22:27

Vegas Golden Knights – Minnesota Wild 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
Góly: 3. Roy (Eichel), 7. Dorofejev (Theodore), 9. Eichel (Hanifin, Stephenson), 34. Marchessault (Stephenson, Hanifin), 43. Hertl (Whitecloud, Stephenson), 51. Karlsson (Cotter, Mantha), 54. Kolesar (Roy, Dorofejev) – 28. Chusnudinov (Faber, Johansson), 48. Hartman (Boldy, Brodin). Brankári: Thompson – Fleury, strely na bránku: 30:27

Slovák v akcii:
Martin Pospíšil (Calgary) 13:18 0 2 2 2 3 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/