Bekhend, tvrdý príklep, vylúčenie. Slafkovský pálil, no na ruskej hviezde si vylámal zuby

Skúšal to najrôznejšími spôsobmi, no bez úspechu. Juraj Slafkovský sa v zápase jeho Montrealu na ľade New Yorku Rangers nepresadil. Slovenský útočník mal pritom dve výborné príležitosti na skórovanie, no proti bol ruský brankár Igor Šesťorkin.

08.04.2024 06:43 , aktualizované: 07:15
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v zápase s New Yorkom Rangers.

Canadiens prehrali v slávnej Madison Square Garden 2:5. Pritom po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 1:1.

Potom ale domáci prevzali iniciatívu a štyrmi gólmi rozhodli o vcelku pohodlnom triumfe. Na ceste za ním ich nezastavila ani draftová jednotka spred dvoch rokov.

Slafkovský to skúšal na Šesťorkina v domácej bránke najprv bekhendom:

Potom sa dostal aj k poriadne tvrdej strele príklepom, no na 28-ročnú hviezdu nenašiel recept.

Pre slovenského forvarda to bol len druhý zápas z posledných štrnástich, v ktorom nebodoval. Proti Rangers odohral 18 minút a 31 sekúnd.

Okrem štyroch striel si pripísal aj vylúčenie. Navyše, Newyorčania ho expresne rýchlo využili. Po desiatich sekundách vyrovnali na 1:1.

Slovenský hokejista Martin Fehérváry zaznamenal asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL. Jeho tím Washington Capitals však prehral doma s Ottawou 2:3 po predĺžení.

Capitals prehrali šiesty zápas po sebe a v súboji o druhú divokú kartu vo Východnej konferencii sú o bod za Detroitom.

Ottawa ukončila sériu troch prehier, o jej triumfe rozhodol desiatym gólom v sezóne Jake Sanderson. Slovenský obranca odohral 24:04 minút a bol druhý najvyťažovanejší hráč tímu po Johnovi Carlsonovi (28:58).

Obranca Šimon Nemec odohral v drese New Jersey 20:29 minút, „diabli“ prehrali doma s Nashvillom 2:3 po nájazdoch. Ako jediný v nich uspel Ryan O’Reilly.

Duel poslal do predĺženia Luke Evangelista, ktorý v presilovej hre potrestal Nemcove vylúčenie za zdržovanie hry. Slovák sa previnil vyhodením puku mimo ľad.

NHL-výsledky:
Chicago – Minnesota 0:4, Carolina – Columbus 3:0, Washington – Ottawa 2:3 pp /M. FEHÉRVÁRY 0+1/, San Jose – Arizona 2:5, New Jersey – Nashville 2:3 pp a sn, NY Rangers – Montreal 5:2, Anaheim – St. Louis 5:6 pp a sn, Colorado – Dallas 4:7

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #New York Rangers #Juraj Slafkovský